Race Of Champions z Riedel MediorNet, Artist i Bolero

Race Of Champions z Riedel MediorNet, Artist i Bolero

5 lipca 2023, 11:00
Producent: Riedel
Dystrybucja: ESS Audio

Race Of Champions (ROC), coroczne międzynarodowe wydarzenie sportów motorowych z udziałem najlepszych kierowców wyścigowych i rajdowych na świecie, już od ponad 12 lat korzysta z rozwiązań Riedel. W tym roku ROC korzysta z systemów MediorNet, Artist i Bolero firmy Riedel do prowadzenia komunikacji na śnieżno-lodowym torze, położonym w północnej Szwecji, zaledwie 100 km od koła podbiegunowego. Kolejny rok z rzędu rozwiązania Riedel pomogły ROC obniżyć koszty infrastruktury, zapewnić jasną i szybką komunikację między zespołami oraz pomoc techniczną na miejscu.

 

[img:1]

 

Poza Race Of Champions, wielu z nas pracuje przy innych wydarzeniach sportowych na dużą skalę, więc znamy produkty Riedel i używamy ich w innych projektach. Race Of Champions ma swój unikalny zestaw wyzwań - jest bardzo dynamiczny, rzeczy zmieniają się cały czas, a komunikacja jest absolutnie kluczowa. Nie zdajesz sobie sprawy ze znaczenia komunikacji, dopóki jej nie masz. Na szczęście udało nam się wnieść doświadczenie i wiedzę firmy Riedel do tego wydarzenia, mając pewność, że jeśli coś pójdzie nie tak, rozwiążą to w ciągu zaledwie kilku sekund.

Dominic Oliff - Właściciel i dyrektor operacyjny ROC

 

[img:2]

 

Za sprawą dziesięciu modułów MediorNet firmy Riedel, ROC może przesyłać wszystkie komunikaty radiowe, wideo, audio i inne dane za pomocą jednego kabla światłowodowego. Dzięki temu przepływ pracy jest znacznie bardziej opłacalny i elastyczny w całym obiekcie. Ekosystem Riedel Artist obejmuje 36 paneli interkomowych i zintegrowany system Bolero z 24 beltpackami i pięcioma antenami.

Dzięki sześciu kanałom w pełnym dupleksie na beltpack, wielu użytkowników może rozmawiać przez interkom w tym samym czasie, pomagając członkom zespołu szybko i wyraźnie informować się nawzajem. Zespół Riedel Managed Technology pozostał również na miejscu podczas trwania wydarzenia, aby zaoferować konfigurację i wsparcie.

 

[img:3]

 

ROC to jedyne zawody na świecie, w których gwiazdy Formuły 1, Rajdowych Mistrzostw Świata, IndyCar, NASCAR, Le Mans, Rally X i innych rywalizują ze sobą, jadąc łeb w łeb w identycznych pojazdach. Jest to turniej pucharowy, w którym kierowcy muszą zademonstrować swoje umiejętności, rywalizując w różnych pojazdach. W rezultacie ekipa transmitująca na żywo, obsługa toru, kierowcy i sędziowie muszą być przygotowani na szybkie zmiany i na bieżąco informować resztę zespołu.

 

[img:4]

 

Race Of Champions zawsze było niesamowitym wydarzeniem, a Riedel nadal chętnie pomaga im być najlepszymi w trakcie naszej wieloletniej współpracy. Cieszymy się, że nasze rozwiązania nadal pomagają im pracować niedrogo, szybko i pewnie.

Marc Schneider - Dyrektor wykonawczy ds. globalnych wydarzeń w Riedel

 

Fot. Riedel & RoC

Systemy interkomowe Multimedia Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki
Sennheiser TeamConnect teraz z certyfikatem Microsoft Teams
Więcej wiadomości