System Riedel Bolero laureatem 75. edycji nagród Emmy

System Riedel Bolero laureatem 75. edycji nagród Emmy

30 sierpnia 2023, 09:00
Producent: Riedel
Dystrybucja: ESS Audio

Riedel Communications został laureatem 75. edycji nagród Emmy przyznawanych przez Akademię Telewizyjną w dziedzinie inżynierii, nauki i technologii. Innowacyjny bezprzewodowy system interkomowy Bolero ADR (Advanced DECT Receiver) firmy Riedel został doceniony przez szacowną organizację za swój wkład i wpływ na produkcję telewizyjną. Od czasu wprowadzenia na rynek w 2017 roku, Bolero został wdrożony w setkach produkcji, często umożliwiając rozwój nowych przepływów pracy i przypadków użycia.

Założyciel, właściciel i dyrektor generalny Grupy Riedel, Thomas Riedel, a także Jake Dodson, dyrektor wykonawczy ds. zarządzania produktami, Wolfgang Fritz, starszy menedżer ds. produktów oraz Jiou-Pahn Lee, menedżer ds. programów, znaleźli się wśród 25 laureatów w 10 kategoriach nagród przyznanych w tym roku przez Akademię Telewizyjną.

 

[img:2]

 

Działamy w branży sportowej, nadawczej i rozrywkowej od dłuższego czasu i dostrzegliśmy potrzebę zbudowania lepszego bezprzewodowego interkomu: Bolero. System ten stał się globalnym standardem w swojej dziedzinie w imponująco krótkim czasie, przekraczając nawet nasze własne oczekiwania. Jest to nasz najbardziej udany produkt do tej pory. Osiągnięcie to zawdzięczamy utalentowanym ekspertom w naszym zespole, którzy płynnie łączą wiedzę biznesową i technologiczną. Ta nagroda jest niesamowitym uznaniem dla ich ciężkiej pracy w zakresie badań, projektowania i innowacji, która doprowadziła do opracowania tej przełomowej technologii. Nagroda Emmy ugruntowuje pozycję Riedel jako przyszłościowego lidera w dziedzinie profesjonalnych technologii audio, wideo, danych i interkomów oraz podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają naszym klientom tworzenie lepszych wydarzeń i opowiadanie lepszych historii.

Thomas Riedel - Dyrektor generalny

 

[img:3]

 

System Bolero obsługuje do 250 beltpacków i 100 anten. Żywotność baterii wynosząca ponad 17 godzin i opcjonalna praca autonomiczna, która nie wymaga stacji bazowej, sprawiają, że Bolero jest wygodny w użyciu.

Dzięki takim funkcjom jak Advanced DECT Receiver (ADR) umożliwiającej pracę w trudnych warunkach propagacji RF, NFC – ułatwiającą rejestrację beltpacków, elastycznym trybom pracy – jako bezprzewodowy panel interkomowy lub walkie/talkie, a także wbudowanej funkcji Bluetooth, Bolero na nowo zdefiniował kategorię bezprzewodowych systemów komunikacji.

 

[img:4]

 

Nagrody Emmy w dziedzinie technologii i inżynierii są przyznawane za rozwój i standaryzację technologii inżynieryjnych, które stanowią tak znaczną poprawę w stosunku do istniejących metod lub mają tak innowacyjny charakter, że mają istotny wpływ na telewizję. Komisja składająca się z wysoko wykwalifikowanych inżynierów pracujących w branży telewizyjnej rozpatruje osiągnięcia techniczne w branży i określa, które z nich zasługują na nagrodę.

Riedel otrzyma nagrodę Technology and Engineering Emmy Award 2023 podczas ceremonii, która odbędzie się 18 października w Los Angeles. Nagroda ta stanowi czwartą nagrodę Emmy otrzymaną przez firmę Riedel w jej ponad 30-letniej historii. Wcześniej firma otrzymała nagrody Emmy w dziedzinie technologii i inżynierii za współpracę z Red Bull Stratos i Red Bull Air Race. Sam system Bolero otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design Award w 2019 roku.

 

[img:1]

 

Zobacz także: System Riedel Bolero na targach ISE 2023

[img:5]

 

Systemy interkomowe Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki
Sennheiser TeamConnect Ceiling M z nagrodą Red Dot Award 2024
Więcej wiadomości