IBC 2023: Nowości interkomowe od Clear-Com

IBC 2023: Nowości interkomowe od Clear-Com

25 września 2023, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Clear-Com

Stoisko 10.D29 na targach IBC 2023 w Amsterdamie zajęła amerykańska firma Clear-Com, i z pewnością warto było tu trafić. To, jak wszyscy wiemy, jeden z największych speców od systemów interkomowych na rynku, który na ich produkcji zjadł zęby. Inżynierowie z C-C mają na koncie wiele doskonałych, często pionierskich rozwiązań, które stanowią o jakości i niezawodności urządzeń spod tego szyldu. Dlatego też na targach IBC 2023 nie mogło zabraknąć produktów Clear-Com. A cóż konkretnie można było tu znaleźć? O tym poniżej.

 

[img:3]

 

Najogólniej można by powiedzieć, że zaprezentowane zostały najnowsze konstrukcje Clear-Com w dziedzinie systemów interkomowych opartych na protokole IP, z flagowym systemem Eclipse HX Digital Matrix Intercom na czele. Jednak byłoby to stwierdzenie nazbyt ogólnikowe, jak na „zawartość" stoiska. Dużym zainteresowaniem cieszyło się oprogramowanie Dynam-EC™ oraz nowy pulpitowy panel dotykowy 2X10 Touch dla systemu Eclipse. Nie zabrakło również wielokrotnie nagradzanej, pracującej w oparciu o protokół IP, stacji centralnej Arcadia z interfejsem HXII-DPL Powerline, który dostarcza zasilanie i przesyła cyfrowy sygnał audio z Arcadii do systemów HelixNet Digital Network.

 

[img:4]

[img:7]

 

Dynam-EC

Dynam-EC to potężne i intuicyjne narzędzie programowe, które pozwala operatorowi sprawować nadzór nad wszystkimi wejściami i wyjściami sygnałowymi, mapowaniem kanałów audio, IFB i partyline za naciśnięciem jednego przycisku. Nowe funkcje wprowadzone w EHX 13.1, w tym implementacja obsługi NMOS 4 i 5, ułatwiają realizację transmisji wydarzeń o bardzo dużej skali, takich jak Puchar Świata lub inne globalne wydarzenia sportowe.

 

[img:9]

 

2X10

Panel dotykowy 2X10 oferuje dwa bloki po dziesięć programowalnych przycisków w ośmiu bankach. Przystosowany jest do bezpośredniej integracji z systemami Eclipse, zarówno poprzez tradycyjną linię 4-przewodową, jak i połączenie IP z wykorzystaniem technologii I.V. Core.

 

[img:5]

 

Arcadia

Stacja centralna Arcadia, bardzo często stosowana w rozbudowanych konfiguracjach, pozwala połączyć beltpacki HelixNet, FreeSpeak, Clear-Com Encore oraz inne 2W/4W i urządzenia Dante w jeden spójny system. Arcadia oferuje skalowalność dającą możliwość zaspokojenia potrzeb produkcji o różnej skali, obsługując nawet ponad 100 beltpacków i do 128 portów IP. Nowy interfejs HXII-DPL Powerline łączy się z systemem Arcadia za pośrednictwem własnego portu sieciowego, 3-pinowego złącza XLR, w dowolnym miejscu sieci, otwierając świat cyfrowej transmisji audio przed użytkownikami HelixNet.

 

[img:1]

[img:2]

 

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż Clear-Com, w ramach dużej aktualizacji oprogramowania Arcadii, wprowadza doń nowe elementy, w tym implementację obsługi I.V. Direct, funkcję interfejsu IP, która pozwoli stacji na komunikowanie się z interfejsami IP LQ, systemem Eclipse HX Digital Matrix System (za pośrednictwem karty E-IPA) i innymi systemami Arcadia za pośrednictwem sieci LAN, WAN lub Internetu. Aktualizacja zapewni także znaczny wzrost wydajności pracy beltpacków FreeSpeak, transceiverów i punktów końcowych HelixNet. To wszystko czyni Arcadię najpotężniejszym urządzeniem interkomowym o wielkości 1RU na rynku, obsługującym 285 połączeń wejściowych/wyjściowych w jednym systemie.

 

[img:6]

[img:8]

 

Systemy interkomowe firmy Clear-Com cieszą się znaczną popularnością w Polsce i są wykorzystywane w wielu instytucjach kultury, takich jak teatry, filharmonie, sale koncertowe, a także w stacjach radiowych i telewizyjnych oraz ośrodkach produkujących programy dla radia i telewizji. Wyczerpujących informacji o tych wszystkich rozwiązaniach zasięgnąć można u autoryzowanego dystrybutora Clear-Com w Polsce, w firmie Commercial Audio. W razie potrzeby jest on w też stanie zorganizować szkolenia w zakresie ich obsługi.

 

[img:10]

[img:11]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

[img:16]

 
Systemy interkomowe Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO)

Gdzie kupić?

Clear-Com Clear-Com www.clearcom.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa
Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości