Nie masz interfejsu Antelope Audio? Nic nie szkodzi…

Nie masz interfejsu Antelope Audio? Nic nie szkodzi…

19 września 2023, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Antelope Audio

Wtyczki modelujące działanie rozmaitych urządzeń studyjnych, które uruchamiamy w ramach programów DAW, dzielą się na te, które wymagają dedykowanego procesora DSP (jak w przypadku wtyczek np. Universal Audio), zwykle usadowionego na pokładzie firmowego interfejsu audio, oraz te, które mogą pracować bez niego, czyli natywnie. Do pierwszej grupy zaliczały się dotychczas także pluginy Antelope Audio. Ale to się właśnie zmienia.

Firma ta ogłosiła bowiem, że ​​jej wtyczki modelujące będą mogły być uruchamiane w systemach Windows i macOS, bez konieczności korzystania z interfejsów z procesorem DSP. Nowo przedstawiony plan subskrypcji Synergy Core Native obejmuje obecnie 38 pluginów, a producent zapewnia, że trwają prace nad kolejnymi, które będą dodawane do pakietu w ramach regularnych aktualizacji, a co nie będzie pociągało za sobą dodatkowych kosztów ze strony subskrybentów.

 

[img:1]

Zbiór obejmuje drobiazgowo odtworzone modele rozmaitych klasycznych procesorów, obecnie dostępnych dla każdego chętnego, niezależnie od tego, jakiego interfejsu audio używa. W pakiecie znajdziemy dziewięć procesorów dynamiki, w tym Tubechild 670 oraz OPTO-2A, pozwalających uzyskać kompresję o bardzo zróżnicowanym charakterze. Natomiast aż piętnaście wtyczek emulujących korektory oferuje każdy rodzaj korekcji, jaki tylko możemy sobie wymyślić, a wszystko o bardzo muzycznym brzmieniu.

 

[img:2]

 

Do tego dochodzi zestaw efektów opóźnieniowych - flangera, vibrato, chorusa - i modulacyjnych, z emulacjami takich klasyków jak Electro Harmonix Delux Memory Man. Nie zabrakło też pluginów bardziej nowoczesnych, jak np. Multi-Voice Chorus. Procesor ów jest w stanie wygenerować aż dwanaście różnych brzmień, w zależności od charakteru materiału wejściowego.

 

[img:4]
Synergy Core Native może pracować w otoczeniu systemów Windows i macOS (nie określono jednak minimalnych wymagań dotyczących systemu operacyjnego). Wszystkie wtyczki są dostępne w formatach VST3, AU i AAX. Autoryzacją dokonywana jest przy użyciu systemu iLok firmy PACE, za pośrednictwem iLok Cloud lub klucza USB (iLok 2 bądź nowszy).

Pakiet Synergy Core Native jest dostępny – jak wspomniano - w ramach planu subskrypcyjnego, którego cena wynosi 14,95 euro miesięcznie lub 149 rocznie. Producent oferuje też możliwość pobrania 14-dniowej wersji demonstracyjnej, zaś z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie.

 

[img:3]

 
Pluginy, instrumenty, sample Oprogramowanie i DAW

Studio

ADI-2 Remote - Darmowy kontroler programowy od RME
Więcej wiadomości