LCS UNITY - System sterowania zasilaniem oświetlenia nowej generacji

LCS UNITY - System sterowania zasilaniem oświetlenia nowej generacji

8 listopada 2023, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: LCS Control Systems

Nowoczesna technologia sceniczna to nie tylko to, co widać i słychać. Wiele urządzeń, od których zależy sprawne działanie całości, pracuje w ukryciu. Wyliczyć ich można wiele, i to rozmaitego rodzaju. Z pewnością wskazać tu należy różne rozdzielnice, tablice elektryczne i ogólnie wszystko, co wiąże się z zasilaniem i sterowaniem oświetleniem. Ci, którzy zajmują się takimi tematami, wiedzą doskonale, że dobrze jest, kiedy cały system składa się z komponentów w pełni kompatybilnych, a jeszcze lepiej, jeśli pochodzą one od tego samego producenta, który zadbał o ich pełną zgodność. Przykładem niech będzie firma LCS Control Systems i jej system UNITY.

 

[img:1]

 

Jest to hybrydowy system modułowy nowej generacji, przeznaczony do sterowania zasilaniem oświetlenia, a także jego dystrybucją. Pozwala sterować dowolnym obciążeniem, w tym oświetleniem ledowym, żarowym czy neonowym. Daje też możliwość konfigurowania indywidualnych kanałów – to idealne rozwiązanie do zasilania ruchomych głów, sprzętu AV,  ścian wideo i urządzeń efektowych.

 

[img:2]

 

Podstawą systemu są szafy montażowe UIR z gotowym okablowaniem wewnętrznym i wentylatorami chłodzącymi, dostępne w dwóch wariantach wielkościowych – obsługujących 48 bądź 96 niezależnych obwodów. Szafę taką można wypełnić modułami LCS, odpowiednimi do aktualnych potrzeb. Co więcej, w ofercie producenta znajdziemy wersje z drzwiami otwieranymi na lewą lub prawą stronę. W takiej to szafie montuje się moduły systemowe. UCM, czyli Unity Control Module, to centrum sterowania całością. Wyposażony jest w kolorowy ekran dotykowy TFT, za pośrednictwem którego użytkownik może dokonać wszelkich niezbędnych ustawień.

 

[img:3]

 

Unity Dimming Module, w skrócie UDM, to – jak sama nazwa wskazuje – moduł służący do sterowania ściemnianiem światła. Może pracować jako 12-kanałowy (10/16 amperów na kanał) bądź 6-kanałowy (25 A). Zastosowano w nim rewolucyjne, wysoce zaawansowane technologicznie rozwiązania LSC, w tym pracujący z 8- lub 16-bitową rozdzielczością dimmer GenVI, a także technologię przekaźnikową TruPower i PTFD (transformator impulsowy). Przeznaczony jest do pracy z tradycyjnymi urządzeniami oświetleniowymi.

 

[img:4]

 

Drugim modułem, jaki można umieścić w UIR, jest USM, moduł przekaźnikowy, przeznaczony do bezpośredniego sterowania zasilaniem podłączonych urządzeń. ULM z kolei to dimmer o podobnych możliwościach, jak UDM, ale dedykowany dla ledowych źródeł światła. ULM jest urządzeniem 12-kanałowym, do 6A na kanał. Oprócz tego oferuje wszystkie kluczowe funkcje USM-a i nie tylko.

Całość składa się, jak z klocków. UNITY to perfekcyjne rozwiązanie w przypadku nowo budowanych instalacji, jak i modernizacji przestarzałych systemów oświetleniowych, dające pełną kontrolę nad sterowaniem ich zasilaniem.

 

[img:5]
 
Akcesoria

Gdzie kupić?

LCS Control Systems www.lsccontrol.com.au

Dystrybucja w Polsce:

Oświetlenie

Praca szuka człowieka - Specjalista ds. sprzedaży w Adam Hall
Więcej wiadomości