LD Systems MAUI na e-sportowo

LD Systems MAUI na e-sportowo

9 stycznia 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Szczerze powiedziawszy, nie wiem, co zaskakuje mnie bardziej – popularność tzw. e-sportu, czy w ogóle nazywanie tej „aktywności” sportem. Owszem, sam lubię „popykać” w różne FPS-y, a Diablo II po dziś dzień zajmuje ważne miejsce w moim sercu. Ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy, by z tego tytułu określać się sportowcem, nawet sportowcem z „e”. Wolę pomachać prawdziwą kataną i powyginać się na treningu aikido. No, ale wystarczy tych osobistych wynurzeń.

 

[img:1]

 

Zjawisko e-sportu stało się mocno popularne w świecie, choć nie wszędzie na podobnym poziomie. Jednym z liderów w tej kwestii jest Korea Południowa. I to właśnie tam zorganizowane zostały mistrzostwa świata 2023 roku w grze League of Legends. Ponoć w szczytowych momentach transmisję z rozgrywek śledziło nawet 6 milionów widzów. Ale Internet to nie jedyne miejsce, gdzie można było obserwować zmagania wirtualnych wojowników. KBS Arena to hala widowiskowo-sportowa w Seulu, miejsce faktycznego rozgrywania turnieju, którą odwiedziły tysiące gości.

 

[img:2]

 

Na potrzeby imprezy firma Sonic Value przygotowała setup nagłośnieniowy, składający się z urządzeń marki LD Systems. Główne nagłośnienie skonfigurowano z użyciem dwóch systemów MAUI 44 G2, rozmieszczonych na podłodze po obu stronach sceny, na której znajdowały się stanowiska graczy. I to w zupełności wystarczyło, albowiem kwestią nadrzędną nie było ogłuszenie widzów głośną muzyką, a czytelne przetwarzanie głosu sprawozdawców.

 

[img:3]

 

KBS Arena to stara hala. Z tego powodu nie mogliśmy podwiesić głośników pod sufitem. Jednocześnie musieliśmy zadbać o to, aby widzowie mieli dobry widok na scenę i ekrany LED. MAUI 44 G2 charakteryzuje się idealną dyspersją do realizacji takiego zadania. Oprócz szerokiego kąta propagacji w poziomie, wynoszącego 120°, szczególnie ważna dla nas była 25-stopniowa propagacja w pionie, która pozwoliła uniknąć oddziaływania na mikrofony komentatorów pracujące na drugiej galerii.

Jusung Kang - Sonic Value

 

[img:4]

 

Sektory, do których trudno było dotrzeć z dźwiękiem bezpośrednim, dogłośniono za pomocą zestawu dziesięciu modułów CURV 500 D SAT z dedykowanymi adapterami SmartLink CURV 500 SLA T, przymocowanych do poręczy balkonów uchwytami CURV 500 TM B.

 

Organizatorzy byli zachwyceni brzmieniem i kompaktowością rozwiązań LD Systems zastosowanych w KBS Arena.

Jusung Kang - Sonic Value

 

Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna
Więcej wiadomości