Dużo nowości od ZOOM -  Rejestratory audio i efekty gitarowe

Dużo nowości od ZOOM - Rejestratory audio i efekty gitarowe

13 lutego 2024, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Zoom
Dystrybucja: Sound Service GmbH

Japońska firma Zoom ma dwie domeny – mobilne rejestratory audio i efekty/multiefekty gitarowe. Na targach NAMM prezentowała najnowszy dorobek w obu tych kategoriach. Jeśli chodzi o pierwszą, to przedstawiono serię rejestratorów EssentialH1, H4 oraz H6. Nie bez przyczyny oznaczenia te mogą się Wam kojarzyć z modelami, które już znamy, i które cieszą się dużym powodzeniem wśród twórców różnej maści, albowiem te nowe są ich następcami i konstrukcjami rozwojowymi. Nowa seria to przede wszystkim 32-bitowy zapis zmiennoprzecinkowy, który pozwala użytkownikowi zupełnie zapomnieć o takich problemach, jak ustawianie optymalnego poziomu wzmocnienia. On po prostu zawsze jest optymalny.

 

 

Druga nowość to system wsparcia dla osób niewidomych i niedowidzących. Jego działanie polega na głosowym odczytywaniu pozycji menu rejestratora. Najwyższy model, H6essential, oprócz liczby ścieżek i wejść, różni się od pozostałych dwóch – podobnie zresztą, jak w przypadku serii „bazowej” – możliwością zmiany kapsuły, np. na taką z mikrofonem typu shotgun. Producent zapowiada rychłą dostępność takowych kapsuł alternatywnych. Oczywiście zachowano wszelkie walory kojarzone z mobilnością urządzeń.

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

 

Drugą grupę produktów, w której Zoom się specjalizuje, stanowią  – jak wspomnieliśmy – efekty gitarowe. I tutaj również mamy nowinkę pod postacią „kostki” MS-200D+ z rodziny MultiStomp. Na pokładzie takiego procesora mamy teraz aż 200 rodzajów przesteru – od lekkich overdrive’ów po brzmienia najcięższe gatunkowo. Wśród nich 36 to barwy „znane i lubiane”, które usłyszeć można w wielu klasycznych hitach płytowych, a pozostałe 164 są autorskimi opracowaniami Zoom-a. Co ważne, brzmienia te można łączyć po dwa i używać ich w konfiguracji szeregowej lub równoległej, albo też zwyczajnie przełączając się pomiędzy nimi.

Nowe produkty marki Zoom powinny trafić do sprzedaży w ciągu najbliższego czasu.

 

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

Czytaj także: Seria essential - Nowości w ofercie ZOOM-a

[img:8]
 

więcej: zoomcorp.com
do gitary elektrycznej Kostki podłogowe Efekty Rejestracja mobilna

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Moriz-Seeler-Straße 3 12489 Berlin
Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości