L-Acoustics L2 i L2D: nagłośnienie estradowe i instalacyjne w jednym

L-Acoustics L2 i L2D: nagłośnienie estradowe i instalacyjne w jednym

20 lutego 2024, 15:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: L-Acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

W ubiegłym roku miał swoją premierę nowy, innowacyjny system nagłośnieniowy firmy L-Acoustics - L2. Ma on zapoczątkować zupełnie nową serię "L", w skład której obecnie wchodzą dwa moduły - L2 i L2D - z którymi można było zapoznać się bliżej w Barcelonie na targach ISE.

 


 

System L2 to nowe podejście do nagłaśniania średnich i dużych wydarzeń muzycznych i innych tego typu. Wiadomo, że tego typu wydarzenia wymagają sporych systemów, które składają się z kilku-kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu elementów, czyli modułów systemu line array. Takie rozwiązanie daje dużą swobodę konfiguracji systemu, wymaga jednak odpowiednich zasobów ludzkich i sporo czasu na jego przygotowanie do pracy (poczynając od wyładowania z ciężarówki do momentu, gdy system jest gotowy do pracy). Firma L-Acoustics, dzięki systemowi L2, proponują istotne skrócenie tego czasu, do tego przy wykorzystaniu mniejszej liczby osób do tego niezbędnych. W jaki sposób?

 

[img:1]

[img:2]

 

Zarówno L2, jak i L2D zawiera osiem 3-calowych przetworników wysokotonowych i osiem 10-calowych przetworników niskotonowych, uzupełnionych czterema 12-calowymi przetwornikami umieszczonymi z boku, z przednim i tylnym wyjściem, z możliwością wyboru dyspersji kardioidalnej lub superkardioidalne, aby zapewnić precyzyjne pokrycie przed systemem z jednoczesną redukcją emisji dźwięku w szerokim paśmie z tyłu systemu. Przy tym każdy taki element wydajnością i możliwościami brzmieniowymi odpowiada czterem modułom K2 pracującym w klastrze, będąc jednocześnie o 46% mniejszym i 40% lżejszym.

 

[img:3]

[img:4]

 

Seria L jest wyposażona w technologię L-Acoustics Panflex, która zapewnia inżynierom systemów szybki dostęp do czterech horyzontalnych wzorców kierunkowości: 70° lub 110° symetrycznie lub 90° asymetrycznie po obu stronach. Każdy element L2 zawiera cztery moduły Panflex, podczas gdy L2D zawiera dwa moduły Panflex w górnych elementach i dwa stałe L-Fins zmieniające sukcesywnie dyspersję od 110° do 140° w dolnych elementach.

 

[img:5]

[img:6]

 

Jeden moduł z serii L można zasilać jednym kablem z jednego wzmacniacza - 16-kanałowego LA7.16. Wzmacniacz ten jest dostarczany w nowy racku LA-RAK III, z obsługą sieci AVB/Milan, oferując 48 kanałów wzmocnienia o sumarycznej mocy ponad 60 000 watów. Wykorzystując możliwości wzmacniaczy LA7.16 i zaawansowane narzędzia Autosolver, zasięg i pokrycie serii L może być dopasowywane do nagłaśnianej przestrzeni.

 

Systemy liniowe Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

L-Acoustics L-Acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

BeamZ Pro - urządzenia do instalacji dla profesjonalistów
Więcej wiadomości