Nowa seria wzmacniaczy PowerShareX firmy Bose Professional

Nowa seria wzmacniaczy PowerShareX firmy Bose Professional

26 lutego 2024, 15:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Bose Professional

Bose Professional to dział firmy Bose, który zajmuje się systemami i instalacjami profesjonalnymi, tj. przeznaczonymi do nagłaśniania większych wydarzeń (koncertów, festiwali, eventów) oraz obiektów (sal koncertowych, hal sportowych, świątyń, hoteli itp.). W swojej ofercie ma więc zarówno modułowe systemy liniowe, jak i kompaktowe źródła dźwięku wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem i urządzeniami "wspomagającymi". Dlatego też nie mogło w ofercie Bose Professional zabraknąć profesjonalnych wzmacniaczy, a wśród nich nowej serii PowerShareX powstałej we współpracy z gigantem w branży "mocowej", włoską firmą Powersoft.

 

 

PowerShareX to aktualnie 3 modele wzmacniaczy o mocach 1200, 2400 i 4800 W. Z racji tego, że - jak głosi sama nazwa - wzmacniacze dysponują technologią dynamicznego przydzielania mocy na poszczególne kanały, w zależności od zapotrzebowania na tę moc (power sharing), moc podawana jest dla całego wzmacniacza, a nie (jak to się zwykło stosować) na kanał. Każdy wzmacniacz jest 4-kanałowy i do każdego kanału można podłączyć dowolne obciążenie, od niskoomowego (już od 2 omów), po wysokoimpedancyjne, czyli linie 50, 70 i 100 V.

 

[img:1]

[img:2]

 

Urządzenia dysponują dwoma złączami sieciowymi RJ45, z których jedne przeznaczone jest do podłączenia do sieci Dante (4 kanały), zaś drugie służy do sterowania i monitorowania pracy wzmacniacza. Z racji tego, że jest tylko jedno złącze Dante, redundancja połączeń audio jest realizowana za pomocą złączy analogowych, które - w razie awarii sieci Dante - natychmiastowo przejmują role "dostarczyciela" sygnałów audio.

 

[img:3]

[img:4]

 

Wzmacniacze mają na pokładzie DSP, oferujące mikser matrycowy, 8-pasmowy EQ, Array EQ, presety dla zestawów głośnikowych, limitery, opóźnienia, możliwość zamutowania kanałów i odwrócenia polaryzacji sygnałów. Końcówki mocy PowerShareX pracują w środowisku ControlSpace, z możliwością zdalnego ich zarządzania za pomocą aplikacji ControlSpace Remote z poziomu urządzeń mobilnych lub komputerów stacjonarnych.

 

Wzmacniacze i miksery instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Bose Professional Bose Professional pro.bose.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa
Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości