Naim i Focal tworzą ciekawe rozwiązania do instalacji audio - ISE'24

Naim i Focal tworzą ciekawe rozwiązania do instalacji audio - ISE'24

1 marca 2024, 11:00
autor: Marek Korbecki
Dystrybucja: FNCE S.A.

Technologiczne wyrafinowanie – to sformułowanie, jakie powinno nam przyjść na myśl, gdy mówimy o takich markach jak Focal i Naim. Tym bardziej że od ponad dekady ściśle współpracują one w ramach różnych projektów, w tym Custom Install, czyli CI. To produkty powstałe w jego ramach stanowiły główny element połączonej ekspozycji obu firm podczas targów ISE 2024.

 

 

Firma Naim przedstawiła trzy modele wzmacniaczy, z których CI-NAP 102 wydaje się być najbardziej interesującym. Przede wszystkim dlatego, że nie jest to tylko wzmacniacz, a cały kombajn. Na jego pokładzie – a mamy do czynienia z urządzeniem o wielkości typowego modułu rackowego – pracuje streamer, czyli silnik odtwarzania strumieniowego, preamp, procesor DSP, konwerter cyfrowo-analogowy oraz sam wzmacniacz.

 

[img:9]

 

[img:8]

[img:7]

 

Jak mówi przedstawiciel firmy Naim, kombajn ów może funkcjonować jako samodzielne urządzenie, ale można go też połączyć z innymi, jak choćby ośmiokanałowy wzmacniacz CI-NAP 108, jeśli dana aplikacja wymaga wyznaczenia i nagłośnienia większej liczby stref w danym budynku, a nawet w jego otoczeniu, np. w ogrodzie. Wspomniane wzmacniacze to konstrukcje pracujące w klasie D. Jest to podyktowane – jak mówi Mark Raggett, szkoleniowiec z firmy Naim – tym, iż urządzenia te często są montowane w ciasnych przestrzeniach, gdzie nie można im zapewnić należytej wentylacji i chłodzenia.

 

[img:1]

[img:2]

 

Do konfigurowania i sterowania przeznaczona jest dedykowana aplikacja, która umożliwia gruntowną ingerencję w strukturę ekosystemu Focal/Naim. Co ważne, oprócz tego, że sama elektronika urządzeń Naim została precyzyjnie dostrojona do charakterystyk głośników marki Focal, w aplikacji tej zawarto profile dla szeregu instalacyjnych kolumn i zestawów nagłośnieniowych Focala – w tym z serii 100, 100 T, 300, 1000 czy Littora – jak i należących do grupy hi-fi, czyli serii takich jak Theva, Vestia i Aria Pro. Takie rozwiązanie gwarantuje doskonałe dopasowanie komponentów systemu.

Należy się spodziewać, że w kolejnych latach na rynku pojawią się owoce kolejnych wspólnych projektów Focal/Naim. I z pewnością warto na nie zwracać uwagę, albowiem – jak napisano na wstępie – są to produkty niezwykle wyrafinowane technologicznie.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]
 

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Wzmacniacze i miksery instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa
FNCE S.A.

Gdzie kupić?

Focal (głośniki instalacyjne ) Focal (głośniki instalacyjne )

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa
FNCE S.A.
Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości