Nexo nanoNXAMP4 - efektywne kosztowo wzmacniacze instalacyjne

Nexo nanoNXAMP4 - efektywne kosztowo wzmacniacze instalacyjne

27 lutego 2024, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: NEXO
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Rynek instalacji to obecnie branża, która rozwija się chyba jeszcze szybciej niż rynek systemów koncertowych. Nie dziwi więc, że na tegorocznych targach ISE nastąpił prawdziwy wysyp urządzeń audio przeznaczonych do instalacji stałych, w tym również końcówek mocy. W tyle za konkurencją nie zamierza też zostawać w tej materii francuska firma Nexo, która w Barcelonie zaprezentowała swój nowy wzmacniacz instalacyjny - nanoNXAMP4.

 

 

Nexo nanoNXAMP4 to kompaktowe rozwiązanie o niższej (niż wzmacniacze NXAMP stosowane w instalacjach touringowych) mocy, oferujące nie tylko wzmacnianie, ale również obróbkę cyfrową dźwięku, które znacznie obniża koszty systemów dźwiękowych NEXO ID i ePS do zastosowań w handlu detalicznym, hotelarstwie, domach modlitwy i instalacjach korporacyjnych. Wbudowane funkcje miksera i matrycy dodatkowo zmniejszają całkowity koszt mniejszych instalacji, a konfiguracja i zdalne sterowanie jest możliwe przez przeglądarkę internetową, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem sieci Ethernet lub Wi-Fi.

 

[img:4]

 

[img:1]

 

Wzmacniacze są 4-kanałowe, o mocach 250 W na każdy kanał (przy obciążeniu 4 omów), z końcówkami mocy pracującymi w klasie D i zasilaczem impulsowym z korekcją współczynnika mocy (PFC). Dostępne są wersja standardowa (4 analogowe wejścia audio i 1 stereofoniczne wej/wyj cyfrowe w formacie S/PDIF) lub Dante (z dodatkowym interfejsem Dante na pokładzie). Sterowanie jest też możliwe poprzez panele naścienne, które można skonfigurować tak, aby umożliwić użytkownikom wybór źródeł sygnału i regulację głośności.

 

[img:2]

 

NanoNXAMP4 zajmuje zaledwie połowę szerokości racka i wysokość 1U, co zwiększa gęstość kanałów na jednostkę powierzchni szafy rackowej. Zintegrowany procesor DSP oferuje architekturę 4xIn/4xOut z opcjonalną łącznością Dante, a wszystko to bez konieczności zewnętrznego przetwarzania, co prowadzi do znacznych oszczędności miejsca w porównaniu z istniejącymi rozwiązaniami wzmacniaczy NEXO, jednocześnie oszczędzając koszty i redukując okablowanie. NanoNXAMP4 nie tylko oszczędzają pieniądze i miejsce w szafie, ale także energię, dzięki serii inteligentnych trybów gotowości, które pomagają uzyskać wysoką ocenę Energy Star.

 

[img:3]
 

Wzmacniacze i miksery instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości