Wzmacniacze instalacyjne do każdej aplikacji i integracji audio - LD Systems

Wzmacniacze instalacyjne do każdej aplikacji i integracji audio - LD Systems

29 lutego 2024, 12:00
autor: Marek Korbecki
Producent: LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Z grupą Adam Hall dźwiękowcy najczęściej – tak mi się przynajmniej wydaje – kojarzą markę LD Systems i oferowane przez nią mobilne systemy  nagłośnieniowe. Trzeba nam jednak wiedzieć, że pod szyldem tej marki istnieje dział Integrated Systems, w którym powstają urządzenia instalacyjne, owszem, mniej „widowiskowe” i bardziej dyskretne w formie, ale nie znaczy to wcale, że mniej użyteczne. Minione targi Integrated Systems Europe były okazją do zaprezentowania takich właśnie rozwiązań z rodziny TICA.

 

 

LD Systems TICA DIO

Ideą przyświecającą konstruktorom było zaimplementowanie pełnej funkcjonalności poszczególnych modułów w urządzeniach o niedużych gabarytach, i to zadanie w pełni udało się zrealizować. A jakie moduły tworzą serię TICA? Po pierwsze, trzy modele interfejsów Dante - DIO04, DIO22 oraz DIO44. Cyferki informują nas o liczbie wejść, wyjść i obsługiwanych kanałów.

 

[img:1]

[img:2]

 

LD Systems TICA AMP

Drugą grupę produktów z metką TICA tworzą cztery modele wzmacniaczy instalacyjnych AMP. Pośród tych prezentowanych przeważały konstrukcje niskoomowe, ale znalazł się też rodzynek, AMP 106 T, najmniejszy spośród wzmacniaczy instalacyjnych tej marki, przystosowany do pracy w instalacjach wysokoomowych. Jest też model AV, wyposażony w wejście HDMI, co pozwala zintegrować go z instalacją audiowizualną.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

LD Systems TICA MSMP

Na targowym stoisku można było zobaczyć również dwa modele odtwarzaczy sieciowych. Jeden z nich ma swój debiut rynkowy już za sobą, lecz drugi, MSMP, to zupełnie gorąca bułeczka. W stosunku do poprzednika różni się tym, że do sterowania jego pracą niezbędne jest użycie przeglądarki internetowej, albowiem na przednim panelu nie znajdziemy żadnych pokręteł ani „pstryczków”. Jednak istotniejszą różnicą jest to, iż MSMP czyta nie tylko „empetrójki”, ale i pliki wav, flac i inne. Odtwarzanie tych plików można zresztą zaprogramować zgodnie z harmonogramem. W ten sposób urządzenie sprawdzi się w rozmaitych instalacjach komercyjnych.

 

[img:7]

 

LD Systems TICA HPA 2 & PRE 2

HPA 2 to dwukanałowy wzmacniacz słuchawkowy. Przyda się choćby w studiu nagrań. A jeśli ktoś szukałby prostego, dwukanałowego miksera, to i tu znajdzie coś dla siebie, choćby pod postacią PRE 2, z jednym wejściem mikrofonowym i jednym liniowym.

 

[img:8]

 

LD Systems TICA TR

Rodzinę TICA zamykają dwa modele transformatorów wysokoomowych – dwukanałowe, o mocy 60 i 120 W na kanał. Ważna jest ich zdolność do działania w obu kierunkach. Inaczej mówiąc, umożliwiają konwersję sygnału niskoomowego na wysokoomowy, i na odwrót.

 

[img:9]

[img:10]

 

Nowe kolumny głośnikowe

Oferta Adam Hall Integrated Systems została wzbogacona także o dwa nowe modele kolumn głośnikowych, przystosowane do pracy w otoczeniu zewnętrznym. Ofertę dopełniają zaś nowe subwoofery instalacyjne, a pośród nich także wersje do użytku zewnętrznego.

 

[img:11]

[img:12]

[img:13]

 

LD Systems QUESTRA

Na koniec warto zasygnalizować pojawienie się nowej wersji oprogramowania projektowego QUESTRA. Zasługujący na podkreślenie jest też fakt, iż pozwala ono uwzględniać w projekcie instalacji także urządzenia „obcych” marek.

 

[img:14]

[img:15]

 

Jak widzicie, na stoisku LD Systems w Barcelonie było co oglądać. A jeśli komuś do Barcelony dotrzeć się nie udało, zachęcamy do kontaktu z dystrybutorami sprzętu Adam Hall Group.

 

Wzmacniacze i miksery instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości