HPD-20: Cyfrowa perkusja do gry rękami od Rolanda

HPD-20: Cyfrowa perkusja do gry rękami od Rolanda

7 września 2013, 00:00
Producent: Roland

[img:1]

Roland przeniósł cyfrową perkusję ręczną w kompletnie nowy obszar dzięki unikalnemu i wszechstronnemu HandSonic HPD-20.

To idealnym instrumentem dla szerokiego grona twórców muzyki, od perkusjonalistów i perkusistów, aż po wykonawców elektronicznej muzyki dance, kompozytorów i producentów.

Wyposażony w słynne brzmienia SuperNATURAL i wspierany multiefektami, HPD-20 oferuje 850 dynamicznych brzmień gotowych do użycia, plus możliwość ładowania własnych dźwięków poprzez pamięć USB. Jego 13 ultra czułych padów zapewnia elastyczne sterowanie dźwiękami odtwarzanymi pokładowo oraz zewnętrznymi instrumentami MIDI, a wszystko z niespotykaną ekspresją.

Pady HandSonic idealnie sprawdzą się też przy aplikacjach muzycznych na komputerze do grania instrumentami wirtualnymi, przy nagrywaniu MIDI i audio do programów DAW i wielu innych zastosowań. Dla zbudowania super kompaktowego zestawu perkusyjnego, do HPD-20 można podpiąć pad Rolanda i kontroler hi-hat, używając wbudowanego wejścia trigger.

[lupa:1]

Najważniejsze cechy:

 
 • Potężny ręczny instrument perkusyjny do gry na scenie i do studia produkcji muzycznej
 • 850 gotowych do użycia dźwięków: instrumenty perkusyjne z całego świata, instrumenty melodyczne, bębny, brzmienia dla nowoczesnych rytmów elektronicznych i inne
 • Niedościgniona jakość i ekspresja brzmień dostarczona przez słynny moduł Roland SuperNATURAL
 • Importowanie do 500 własnych dźwięków WAV poprzez pamięć USB i przypisywanie ich do padów
 • Szerokie możliwości edycyjne pozwalają nakładać i zmieniać instrumenty, oraz przetwarzać ich dźwięk z trzema niezależnymi multiefektami, ambience i EQ
 • 13 silikonowo-gumowych padów daje komfort podczas gry i są ultra czułe na szybkość uderzeń
 • Dynamiczna zmiana funkcji padów pozwala na tłumienie, wyciszanie i zmiany wysokości brzmień tak jak na prawdziwych instrumentach perkusyjnych typu conga i tabla
 • Przycisk Roll i gałka Realtime Modify; D-BEAM dla kontrolowania brzmień i efektów ruchami dłoni
 • Proste zapisywanie gry lub pomysłów dzięki funkcji Quick Rec wraz z możliwością eksportowania ich do pliku audio WAV na pamięć flash USB
 • Wejścia dla podłączenia Roland pad i kontrolera hi-hat (sprzedawane oddzielnie)
 • Port USB Computer do komunikacji audio/MIDI z popularnymi programami muzycznymi, w tym DAWy i samodzielnie uruchamiane instrumenty programowe

 

[lupa:2]

 

Odkryj potęgę HandSonic

Wbiegając ponad typowe kontrolery z padami, HandSonic HPD-20 to zaawansowany instrument hand percussion, który oferuje zadziwiający poziom ekspresji. Jego 13 czułych na szybkość uderzania padów o różnych rozmiarach ułożono w okręgu dla zapewnienia maksymalnej ergonomii.

Oczywiście dźwięk powstaje przy uderzaniu w pady, ale ich dotykanie lub naciskanie może tłumić lub wyciszać inne dźwięki, a także zmieniać ich wysokość i inne parametry. W ten sposób można grać tradycyjną techniką jak na akustycznych instrumentach perkusyjnych, uzyskując dynamiczne i unikalne struktury dopasowane do elektronicznej muzyki tanecznej oraz innych nowoczesnych stylów. Dwa największe pady dają naturalne zmiany dźwięku w zależności od miejsca gdzie się w nie uderza. Dalszą kontrolę nad dźwiękiem zapewniają przycisk Roll, gałka Realtime Modify i znany kontroler D-BEAM, który w spektakularny sposób poprzez falowanie dłonią w powietrzu pozwala manipulować efektami.

 

 

Wyposażony w brzmienia SuperNATURAL

HPD-20 przychodzi z 850 pokładowymi brzmieniami, które są natychmiast dostępne do gry. Na zawołanie są niezliczone ilości etnicznych instrumentów perkusyjnych z całego świata, a także instrumenty melodyczne i perkusjonalia orkiestrowe.

Tradycyjne zestawy perkusyjne są tutaj także zawarte wraz z obszernym zestawem brzmień elektronicznych dla obecnych trendów muzycznych. Wszystkie te brzmienia podane są z wyjątkową ekspresją dynamiczną na HandSonic. HPD-20 zapewnia 200 zestawów, w tym 100 wypełnionych gotowymi ustawieniami, ale zawsze możesz zmieniać dowolnie każdy zestaw, by uzyskać takie brzmienie jakiego pragniesz w danym stylu lub podczas grania.

 

 

Importowanie własnych brzmień

Oprócz brzmień wbudowanych, HPD-20 umożliwia importowanie własnych brzmień WAV do grania na padach. Wystarczy zapisać ulubione dźwięki na pamięci USB w komputerze, potem tę pamięć przenieść do HPD-20, by zaimportować je i przypisać do padów dla stworzenia własnych zestawów. To nie muszą być wyłącznie krótkie próbki perkusyjne. Dzięki 12 minutom czasu dostępnego w HandSonic, możesz wypełnić go frazami audio, efektami brzmieniowymi, podkładami i innymi dźwiękami.

Gdy własne dźwięki znajdują się już na pokładzie HPD-20, z łatwością użyjesz ich tak samo jak dźwięków wbudowanych, włącznie z edytowaniem i nakładaniem efektów. To oznacza również możliwość puszczenia zapętlonego beatu i innych elementów rytmizujących, a także uruchamianie i zatrzymywanie odtwarzania za pomocą padów.

 

 

Głęboka edycja i dynamiczne multiefekty

Wewnątrz HPD-20 znajduje się kompletny zestaw potężnych narzędzi do tworzenia całkowicie nowych dźwięków. Podczas tworzenia zestawu brzmieniowego można indywidualnie zmieniać głośność każdego instrumentu, jego wysokość, wybrzmienie i wiele więcej. Można także nakładać dwa brzmienia razem i przypisać ich przenikanie lub przełączanie do dynamiki gry.

Trzy niezależne multiefekty pozwolą wzbogacić dźwięk dając do wyboru po 25 różnych efektów, od typowego chorusa i echo, aż po intensywne efekty typu distortion, filter oraz bit crush - które są idealne dla muzyki dance i elektronicznej. Gałka Realtime Modify pozwala regulować efekty i wysokość dźwięku w trakcie grania, gwarantując ekspresyjne zmiany brzmienia na żywo, a dostępne dla całego zestawu efekty ambience i EQ można użyć dla końcowej obróbki brzmienia.

 

[lupa:5]

 

Szybkie nagrywanie i USB

Dzięki podręcznej funkcji Quick Rec, uchwycenie pomysłu lub tego co gramy jest tak proste jak naciśnięcie jednego przycisku. Dla zachowania równego tempa podczas nagrywania graj z wbudowanym metronomem albo wyłącz go dla totalnej swobody.

By zapisać nagranie na podłączonej pamięci USB po prostu naciśnij przycisk Export, dostosuj głośność oraz inne parametry i gotowe! Na pamięci USB możesz też archiwizować własne zestawy HPD-20 i inne ustawienia. Port komputerowy USB w HPD-20 pozwala łączyć się z komputerem Mac lub Windows dla używania HandSonic jako interfejs do gry wirtualnymi instrumentami, a także nagrywania rytmów audio/MIDI w oprogramowaniu muzycznym.

 

[lupa:4]

 

Wejścia trigger i MIDI

HPD-20 to rewelacyjny instrument percussion działający samodzielnie, ale jego możliwości można prosto powiększyć dołączając urządzenia zewnętrzne. Wejście TRIG IN umożliwia podłączenie różnych padów Rolanda do grania pałeczkami, albo padu stopy do wybijania rytmu wprost z podłogi.

Podłącz kontroler hi-hat Rolanda do dedykowanego gniazda, aby stworzyć super wszechstronny i kompaktowy zestaw perkusyjny! Wejście i wyjście MIDI to jeszcze większe możliwości jak np. granie dźwiękami HPD-20 wprost z V-Drums, padów serii SPD lub syntezatorów, a także odtwarzanie brzmień innych instrumentów poprzez HandSonic.

 

[img:2]

 
Elektroniczne Pady elektroniczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Perkusja

Wielkie Granie już 10 września na PGE Narodowym - Michał Dąbrówka zaprasza szalonych perkusistów!
Więcej wiadomości