NAMM'18: Mapex i Russ Miller prezentują hardware [VIDEO]

NAMM'18: Mapex i Russ Miller prezentują hardware [VIDEO]

15 lutego 2018, 12:00
Producent: Mapex

Russ Miller zaprezentował nam trzy flagowe serie hardware produkowane przez firmę Mapex. Bardzo efektowne, trwałe i solidne, a ponadto wyposażone w pomysłowe rozwiązania techniczne. Więcej na temat tego sprzętu w krótkim opisie oraz w nagraniu filmowym z udziałem Russa.

Storm to pierwsza seria hardware, z którą zapoznaliśmy się bliżej. Jest dedykowana do serii zestawów Mapex Storm. Ta seria hardware charakteryzuje się niewielką wagą, a co za tym idzie, krótszymi ramionami statywów. Nogi statywów posiadają podwójne
usztywnienia, jednak mimo to ich waga jest niewielka, także ze względu na mniejszą średnicę rurek. Hardware dostępny jest w dwóch wersjach: chromowanej i czarnej.

 

 

Armory to wyższa seria osprzętu z półki profesjonalnej. Charakterystyczne dla tej serii są przestawnie wklęsłe nogi, co ułatwia wzajemne ustawienie kilku statywów, zmniejszając nieco ilość miejsca zajmowanego przez statyw. Trzeba przyznać że ten wklęsły design jest też bardzo estetyczny wizualnie. Statyw werblowy wyposażono w system Omni-Ball i ząbkowaną regulację kąta nachylenia, co pozwala na dowolne usytuowanie werbla we wszystkich możliwych płaszczyznach. Seria hardware także dostępna jest w wykończeniu chrom oraz w czerni.

Falcon to najwyższa seria osprzętu w tym zestawieniu, używana na co dzień przez Russa Millera. Hardware wyposażono w wiele ułatwiających pracę udogodnień, między innymi regulowane dwufunkcyjne końcówki statywów, które pozwalają na swobodne zamontowanie nie tylko talerza, ale także innych instrumentów, jak cowbell, czy block.

 

[img:1]

[img:2]

 

Ciekawe rozwiązanie zastosowano w statywie pod werbel, który posiada mocowanie
centralne z w pełni pionową regulacją wysokości. W tej serii także zastosowano system kulowy Omni-Ball. Pionowa regulacja wysokości werbla jest dużym ułatwieniem w sytuacji szybkiej zmiany werbla, zwłaszcza na instrument o innym rozmiarze (głębszy, płytszy lub o innej średnicy). Nie trzeba zmieniać regulacji całego statywu, a wystarczy jedynie dopasować wysokość w płaszczyźnie pionowej. Statyw hihatu wyposażono w odłączane nóżki, co pozwala umieścić go osobno na zacisku, np. w zestawie z dwoma centralami.

Mechanizm mocujący talerze ma możliwość swobodnego obrotu, posiada także system szybkiego odblokowania, co bardzo ułatwia zakładanie i zdejmowanie talerzy - wystarczy wcisnąć przycisk zwalniający i zdjąć mechanizm. Mechanizmy szybkiego odblokowania znajdziemy też w statywach talerzowych, na których dodatkowo zastosowano tłumiki - jeśli chcemy stłumić brzmienie talerzy, wystarczy użyć końcówek filcowych, natomiast końcówka gumowa zapewnia mniejszą ingerencję w brzmienie instrumentu.Seria Falcon dostępna jest także w dwóch rodzajach wykończenia - chromowane oraz czarne.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 
Hardware Statywy Uchwyty

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Grupa Zibi S.A.

adres:
ul. Wirażowa 119 02-145 Warszawa

Sklepy muzyczne > Mapex rozwiń listę sklepów

Yamaha DM7 - Co ta konsoleta może?
Więcej wiadomości