Latin Percussion prezentuje Tony Succar Signature Cajon

Latin Percussion prezentuje Tony Succar Signature Cajon

23 maja 2018, 09:00
Producent: Latin Percussion

Tonny Succar Signature „Unity” Peruvian Cajon, bo tak właśnie brzmi pełna nazwa najnowszego cacka wypuszczonego przez Latin Percussion, reprezentuje autentyczne, peruwiańskie brzmienie, a to za sprawą dość niestandardowego połączenia materiałów użytych do jego konstrukcji.

Nowy instrument powstał we ścisłej współpracy z Antonio „Tonym” Succarem, perkusjonistą, aranżerem, kompozytorem i producentem muzycznym pochodzenia peruwiańskiego. Tony rozpoczął aktywną karierę muzyczną już podczas studiów. We wczesnych latach collage’u objął stanowisko lidera rodzinnego zespołu o nazwie Mixtura. W 2010 grupa wydała album CD/DVD będący zapisem live recitalu, który odbył się w Miami Wertheim Performing Arts Center. Płyta otrzymała szereg pozytywnych recenzji, w tym magazynów Audiophile Audition oraz JazzChicago.

Succar, to artysta specjalizujący się w aranżowaniu klasycznych utworów jazzowych na styl latynoski. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami łacińskich gatunków muzycznych takimi jak: Tito Nieves, La India, Kevin Ceballo, Michael Stuart, Jon Secada, Jennifer Peña, Jean Rodriguez i Obie Bermúdez.

[img:1]

Ta błyskotliwa kariera przełożyła się niewątpliwie pozytywnie na współpracę z LP przy stworzeniu unikalnego instrumentu. Tonny Succar Cajon wykonywany jest ręcznie w Peru. Do stworzenia korpusu zastosowano solidne drewno sosnowe zaś do płyty rezonansowej materiał z drzewa cedrowego. Takie zestawienie ma za zadanie zapewnić autentyczne, peruwiańskie brzmienie, z którego słynie Tony. Cajon ma wymiary 18 5/8” x 12 3/4” x 11 3/8”. Instrument pokryty jest charakterystyczną, zaprojektowaną również przez samego Succara grafiką „Unity”.

 

Perkusjonalia Cajony

Gdzie kupić?

Latin Percussion Latin Percussion www.lpmusic.com

Dystrybucja w Polsce:

GEWA Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Strzelecka 44/4 45-525 Opole

Sklepy muzyczne > Latin Percussion rozwiń listę sklepów

Perkusja

Roland SPD - SX PRO - Odświeżona wersja kultowego samplera
Więcej wiadomości