Zestawy Natal inspirowane brytyjskimi motocyklami Cafe Racer

Zestawy Natal inspirowane brytyjskimi motocyklami Cafe Racer

6 sierpnia 2018, 09:00
autor: Paweł Ostrowski
Producent: Natal Drums

Brytyjski producent perkusyjny Natal nie należy do najpopularniejszych w naszym kraju, aczkolwiek tworzy całkiem ciekawe instrumenty, którym warto przyjrzeć się bliżej. Tym razem prezentujemy nową serię inspirowaną brytyjskim klubem motocyklowym Cafe Racer '59.

 

Bębny produkowane przez firmę NATAL cechuje ogromna dbałość o szczegóły, perfekcyjne wykończenie i wysokiej klasy brzmienie. Nową serię Cafe Racer '59, powstałą na bazie znanej już serii Cafe Racer, cechuje nie tylko odmienny rodzaj wykończenia, ale też kilka ciekawych właściwości. Przyjrzyjmy się bliżej tym nowinkom.

[img:1]

 

Linia Café Racer '59, która weszła ostatnio na rynek, jest w tym momencie dostępna tylko w dwóch konfiguracjach:

  • Trzyczęściowy zestaw z tomem o rozmiarze 12 "x 8", floor tomem o wymiarach 14 "x 14" oraz bębnem basowym 20 "x 14";
  • Czteroczęściowy zestaw składający się z tomów o rozmiarach 10 "x 7" i 12 "x 8", floor tomu 16 "x 16" i bębna basowego 22 "x 14".
 

 [img:2]

 

Bębny Café Racer '59 odznaczają się kilkoma zaletami konstrukcyjnymi. Tak jak cała seria Cafe Racer, mają korpusy o grubości 7 mm, a wewnętrzne krawędzie ścięte pod kątem 45-stopni. Dodatkowo posiadają okrągłe przeciwnakrętki, potrójnie wywinięte obręcze o średnicy 2,3 mm, zaopatrzone w solidne okucia cynkowe lugów, ozdobione charakterystycznymi grafikami słonecznymi na każdym z elementów. 

Ponadto wszystkie zamontowane tomy są standardowo wyposażone w aluminiowe ramię kulkowe N-Tech. I wreszcie, okazałe obręcze drewniane bębna basowego i duże, teleskopowe nogi z inkrementowanymi znacznikami dla wyrównania pozycji, co szlachetnie uzupełnia całą konstrukcję.

Mówiąc w skrócie, nowe bębny Café Racer '59 Natal wykorzystują inspirowaną stylem vintage postać swoich poprzedników i skupiają najlepsze cechy brzmieniowe, biorąc pod uwagę dokonania poprzednich modeli. Jakość konstrukcji bębnów jest wyśmienita, a nowoczesny i wyjątkowo wytrzymały osprzęt sprawia, że bębny te świetnie sprawdzą się w sytuacjach koncertowych, zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie styl vintage.

Dodanie zewnętrznej warstwy orzecha włoskiego do drewna tulipanowego (tulipwood) nie tylko dodaje głębi brzmienia, ale także tworzy wspaniałe wykończenie.

Orientacyjna cena zestawu: MSRP: 12 "x 8", 14 "x 14", 20 "x 14" - 2544 $

Produkty firmy NATAL znajdziecie w sklepie DrumStore. Kto wie, może dystrybutor ściągnie do nas jeden z modeli Cafe Racer ' 59... ?

 

Akustyczne Zestawy perkusyjne

Gdzie kupić?

Natal Drums Natal Drums nataldrums.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Natal Drums rozwiń listę sklepów

Perkusja

Perkusisto, kolejna edycja Caban Drummer Fest już wkrótce!
Więcej wiadomości