NAMM'19: Sprawdzamy nowości na stoisku Zildjiana

NAMM'19: Sprawdzamy nowości na stoisku Zildjiana

18 lutego 2019, 10:00
autor: Paweł Ostrowski
Producent: Zildjian

Wydarzenia branżowe to doskonała okazja do tego przetestować i wypróbować nowo pojawiający się sprzęt muzyczny, o którym już czasem wiemy, ale tylko z mediów.

Kontakt namacalny to zupełnie inny rodzaj przyswajanej informacji, a w momencie gdy możemy zagrać, uderzyć i posłuchać, łatwiej jest odnieść się do faktycznej wartości jaką odczuwamy ze względu na daną nowość. Tym razem ze stoiska Zildjian, kilka świeżych produktów trafiło w nasze ręce.

 

 

FX Stacks

Najpierw skosztowaliśmy brzmieniowo walorów nowo wprowadzonych w asortyment Zildjian FX Stacks. To linia talerzy, która pozwala perkusistom eksplorować różne tonalnie brzmień staccato, szybkich i dźwięcznych. Seria Stacks to bez wątpienia ukłon producenta w stronę nowoczesnego brzmienia, pozwalający wykorzystywać te instrumenty w sposób bardziej trashowy (np. półotwarte), krótki, ostry i selektywny (zamknięte w hihat), czy egzotyczny, orientalny, oryginalny (uderzanie w pojedynczy talerz). Ciekawe w odbiorze, o ściśle zdefiniowanej wysokości dźwięku i charakterze. Dostępne w rozmiarach: 8, 10, 12, 14 i 16 cali. Więcej w nagraniu poniżej.

 

[img:2]

Cluster Crash

Kolejna nowość, której nie sposób było wypróbować to legendarna linia Zildjian K rozszerzona o debiutującą serię Cluster Crash. Instrumenty pozwalają uzyskać nowe, jeszcze bardziej ciemne barwy brzmieniowe, bardziej funkowe i trashowe, by sprostać wymaganiom perkusistów poszukujących bardziej alternatywnych brzmień. W Cluster Crashes zastosowano tradycyjną technikę młotkowania (znaną z serii K), ale z dodatkowymi, silnie uzewnętrznionymi znakami młotka "klastra". Talerze są wyjątkowo cienkie i zawierają specyficznie skonstruowany, ciemnej barwy bell, który zapewnia lepszy właściwości tonalne, podbijając odpowiednie częstotliwości dźwięku. Talerze dostępne są w rozmiarach: 16, 18, i 20 cali.

 

[img:3]

FX Oriental Crash of Doom

Interesująca nowość. To "potwory" jedyne w swoim rodzaju, jak określa producent. Brzmienie tych talerzy można opisać jako trashowe, bardzo niskie i ciemne. Charakteryzują się natychmiastowym, wybuchowym atakiem i niesamowitym, szerokim, pełnym pasmem brzmienia. Instrumenty pozwalają uzyskać egzotyczny dźwięk dla specjalnych zastosowań, takich jak akcenty, czy dodatkowe efekty "specjalne". Dostępne w rozmiarach 20 i 22 cale.

 

[img:4]

 

Przedstawione tu serie są naszymi faworytami brzmieniowymi i można przypuszczać, że podbiją serca odbiorców. Zapraszamy na relację filmową ze stoiska Zildjian.

 

Zdjęcia ze stoiska Zildjian podczas NAMM'19:

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

 
więcej: zildjian.com
Akustyczne Talerze Crash Stacki

Gdzie kupić?

Zildjian Zildjian zildjian.com

Dystrybucja w Polsce:

ADA MUSIC

adres:
ul. Kopernika 25a 43-502 Czechowice-Dziedzice

Sklepy muzyczne > Zildjian rozwiń listę sklepów

BeamZ Pro - urządzenia do instalacji dla profesjonalistów
Więcej wiadomości