NAMM'19: Tegoroczne nowości REMO

NAMM'19: Tegoroczne nowości REMO

1 kwietnia 2019, 09:00
autor: Paweł Ostrowski
Producent: Remo
Dystrybucja: Music Info

REMO zaprezentował nam swoje nowości. Konsekwentnie ulepsza swoje produkty, serwując co jakiś czas kolejne, całkiem ciekawe nowinki. Pewne rozwiązania są nam już dobrze znane, za to pojawiły się również zupełnie nowe propozycje. Zapraszamy do krótkiej relacji ze stoiska NAMM, po którym oprowadził nas sympatyczny Chris z ekipy REMO.

 

REMO Colortone

Zaczniemy od tego co już znamy. Seria Colortone rozszerzyła swoją ofertę kolorystyczną o piękny róż i purpurę. Membrany Colortone oferowane są w modelach werblowych Powerstroke77, basowych Powerstroke 3 i oczywiście w serii Emperor. Przypomnijmy, że membrany werblowe Powerstroke77 Colortone zbudowane są z 2-warstwowej warstwy Mylar o wysokiej wytrzymałości, z dodaną kropką 5-milimetrowego kontrolowanego dźwięku na górze i 7-milimetrowym tłumiącym pierścieniem podkładowym dla silnego, skupionego ataku.

Dostępne są w rozmiarach 13 i 14. Seria Emperor Colortone, dedykowana do tomów, zbudowana jest z 2 warstw powłoki Mylar o wysokiej wytrzymałości. Dostępne są w rozmiarach od 8 do 18. Naciągi Powerstroke3 Bass do bębna basowego zbudowane są z jednowarstwowej 10-milimetrowej bardzo wytrzymałej powłoki Mylar w połączeniu z 10-milimetrowym pierścieniem tłumiącym. Dostępne w rozmiarach 18 do 26.

 

[img:2]

Nowe kolory serii Colortone

 

REMO Drum Riser 

Kolejną nowością producenta jest Lock Top Drum Riser. To podnośnik bębnowy, który został zaprojektowany w celu ergonomicznego ustawienia powierzchni bębna do gry na optymalnej wysokości. Dźwięki tonów niskich swobodnie rezonują, dzięki temu, że Lock Top podnosi bęben z podłogi, co sprawia, że gra na bębnie staje się bardziej komfortowa. Dużą zaletą jest również przechowywanie, ponieważ wkładka bębnowa Lock Top łatwo się składa i może być przechowywana w niewielkiej gabarytowo torbie. Według zapewnień producenta, żadne inne akcesoria pełniące funkcję stojaków perkusyjnych nie są w stanie dorównać wszechstronnością zastosowań Lock Top Drum Riserowi. Urządzenie pasuje do wszystkich marek Remo Djembe, Versa i Festival Drum Brands.

 

[img:3]
Drum Riser REMO

 

A oto prezentacja filmowa Risera:

 

 

Adjustable Bass Drum Dampener

Zupełną nowością jest regulowany tłumik bębna basowego, zaprojektowany we współpracy z Dave'em Wecklem. To bardzo sprytny dodatek, który umożliwia dodawanie i odejmowanie określonych tonów dźwięku, a także kontrolowania brzmienia bębna basowego o dowolnym rozmiarze we wszystkich zakresach strojenia. Tłumik jest przymocowany do obręczy basowej i można go regulować wokół obwodu bębna basowego bez zakłócania pracy pedału bębna basowego i bijaka. Opowiednia regulacja docisku urządzenia zapewnia zmianę stopnia tłumienia naciągu. Tego typu rozwiązanie znamy już z wcześniej opracowanych przy współpracy z Dave'm tłumików werblowych, pracujących na tej samej zasadzie.

 

[img:4]

Adjustable Bass Drum Dampener

 

Sub Muffl

Skoro o tłumieniu bębna basowego mowa, Remo wprowadził także nowy zewnętrzny system tłumienia naciągów basowych Sub Muffl za sprawą odpowiedniego kołnierza. Sub Muffl to akcesorium do tłumienia bębna basowego, które ma swobodną zewnętrzną konstrukcję, współpracującą ze wszystkimi naciągami centralek, nie mającymi wewnętrznego tłumienia. Zbudowany z profilu z tworzywa sztucznego i antypoślizgowej pianki tłumiącej, Sub Muffl zapewnia naciągom pełen kontakt z krawędzią korpusu. 

 

[img:5]

REMO Sub Muffl 

 

więcej: remo.com
Akcesoria Naciągi

Gdzie kupić?

Remo Remo remo.com

Dystrybucja w Polsce:

GEWA Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Strzelecka 44/4 45-525 Opole

Sklepy muzyczne > Remo rozwiń listę sklepów

Perkusja

Przełom w produkcji talerzy: Sabian Stratus
Więcej wiadomości