Branża instalacyjna ruszyła z kopyta, dziś porozmawiamy o BIAMP.

Branża instalacyjna ruszyła z kopyta, dziś porozmawiamy o BIAMP.

30 maja 2019, 15:00
Producent: Biamp

Ostatnie tygodnie wyraźnie wskazują, że w branży instalacyjnej jest ruch. Opisujemy liczne zakończone inwestycje oraz nowe produkty, które dotarły po licznych tegorocznych wystawach wreszcie do naszego kraju. Dziś przyjrzymy się marce Biamp, która na targach ISE pokazała szereg nowości, a dziś chwali się nowymi mikrofonami Parlé z grupy Beamtracking.

Strategia firmy Biamp zakłada dostarczanie kompleksowych systemów nagłośnienia instalacyjnego. Dzięki szerokiej ofercie produktów, Biamp jest w stanie zapewnić całą ścieżkę sygnału audio od mikrofonu do głośnika. To co ma cechować te urządzenia, to poza najwyższą jakością dźwięku (o czym piszą wszyscy) - to przede wszystkim jakość materiałów, wzornictwo oraz łatwość montażu. Aby połączyć system wymagany jest tylko jeden typ kabla - połączenie "skrętkowe". To sprawia, że sale konferencyjne wyposażone w system tesira brzmią lepiej i wyglądają lepiej, a sam system jest łatwiejszy do zainstalowania niż inne. Połączenie urządzeń obsługuje oprogramowanie do zarządzania sageVue®. 

Nowe mikrofony Biamp Parlé z grupy Beamtracking - czym są?

Biamp przedstawia nową rodzinę mikrofonów ParléTM z grupy BeamtrackingTM.  Nowe modele: sufitowy TCM -X oraz stołowy TTM-X dołączają do mikrofonu podwieszanego TCM-1, z których każdy łączy wiodące w branży właściwości akustyczne z elegancką, atrakcyjną stylistyką. 

Zgłoszona do opatentowania technologia Beamtracking firmy Biamp podąża za głosem uczestników spotkania, gdy ci poruszają się po pokoju, zapewniając najwyższą jakość odbioru mowy, niezależnie od tego, czy dana osoba siedzi, czy też stoi. Co więcej, te mikrofony nie wymagają żadnej konfiguracji, co integratorom znacznie skraca czas ich instalacji oraz programowania.

„Nasza technologia Beamtracking była pierwszą, która połączyła pełne pokrycie pomieszczenia z całkowitą swobodą poruszania się, przy jednoczesnym zapewnieniu integratorom łatwiejszego wdrożenia systemu”, powiedział Joe Andrulis, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w firmie Biamp. „Dzięki naszym nowym mikrofonom Parlé ponownie podnosimy poprzeczkę oferując modele specjalnie zaprojektowane do zastosowań konferencyjnych, w szczególności dla pomieszczeń, w których naj- ważniejsza jest estetyka.”

 

[img:1]

TCM-X to niskoprofilowy, montowany w suficie mikrofon umieszczony w dyskretnej obudowie o średnicy 6 cali, która subtelnie łączy się z sufitem. W przypadkach, w których oczekiwane jest użycie mikrofonu stołowego, model TTM-X spełni to zadanie, ponieważ mieści się w dłoni, a tym samym zajmuje bardzo niewielką przestrzeń na stole.

Nowe modele Parlé posiadają cztery 90-stopniowe strefy śledzenia zapewniając dynamiczne, 360-stopniowe pokrycie pomieszczenia. Każdy z mikrofonów wykorzystuje tylko jeden kanał usuwania echa akustycznego (AEC), zapewniając o wiele bardziej efektywne wykorzystanie zasobów przetwarzania sygnału, niż w przypadku konwencjonalnych modeli mikrofonów z kształtowaniem wiązki.

W instalacjach wymagających zastosowania dwóch mikrofonów, do sufitu lub modelu stołowego można dodać mikrofon satelitarny, podłączając go do jednostki procesora mikrofonu głównego. Wszystkie modele są dostępne w kolorze czarnym lub białym i są oferowane w następujących konfiguracjach:

[img:2]

 

Konfiguracje:

» Parlé TCM-X – mikrofon sufitowy Beamtracking z obsługą AVB

» Parlé TCM-XA – mikrofon sufitowy Beamtracking z obsługą AVB
                               oraz 2-kanałowym wzmacniaczem PoE+ ze zgłoszonym
                               do opatentowania trybem mocy szczytowej firmy Biamp

» Parlé TCM-XEX – dodatkowy mikrofon sufitowy Beamtracking przeznaczony
                                 do rozbudowy systemu (nie może pracować samodzielnie)

» Parlé TTM-X – mikrofon stołowy Beamtracking z obsługą AVB
» Parlé TTM-XEX – dodatkowy mikrofon stołowy Beamtracking przeznaczony do

 

Zobacz także naszą relację ze stoiska Biamp podczas ISE 2019

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Wzmacniacze i miksery instalacyjne Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Centrale Głośniki Systemy interkomowe Źródła dźwięku Instalacje - akcesoria Kable, przewody, wtyki Rozdzielnie prądowe Szafy instalacyjne Inne akcesoria

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Ośrodek Kultury w Niemodlinie nagłośniony przez JBL SRX 900
Więcej wiadomości