NAMM'20: Trzęsienie ziemi od EAW - Prosto i profesjonalnie

NAMM'20: Trzęsienie ziemi od EAW - Prosto i profesjonalnie

6 marca 2020, 12:00
Producent: EAW
Dystrybucja: Music Info

Eastern Acoustic Works, czyli EAW to amerykańska firma, która zajmuje się produkcją profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Producent posiada pokaźną ofertę produktów, które wyróżniają się rewolucyjnymi i opatentowanymi technologiami - jak DynO, Adaptive Performance, czy Concentric Summation Array (CSA). Na tegorocznych targach NAMM producent skupił się na prezentacji nowych kolumnserii RS, dedykowanych podróżującym muzykom lub DJ’om, aż po największe rozwiązania dla firm nagłośnieniowych i rynek instalacji stałych.

W Polsce marka EAW dystrybuowana jest przez firmę Music Info z Krakowa (info), a dla chętnych na stronie producenta można przejrzeć setki zrealizowanych koncertów z użyciem EAW.    

 

 

Zestawy przenośne EAW RS

Całkowita nowość to seria kolumn EAW RS, która dedykowana jest profesjonalnym, mobilnym muzykom. To, co ją wyróżnia, to bardzo prosta budowa - nie znajdziemy tutaj rozbudowanych systemów DSP. Na panelu tylnym znalazło się wyłącznie wejście audio, regulacja głośności i (w kolumnach szerokopasmowych) przycisk wyboru - trybu normalnego i odsłuchu scenicznego. Kolumny te posiadają wbudowany processing sygnału EAW Focusing, który odpowiada za idealne dostrojenie brzmienia przetworników, tworząc brzmienie o charakterystyce wręcz studyjnej. Z kolei technologia DynO zapewnia doskonałą kierunkowość sprawiając, że każdy z publiczności słyszy dokładnie tą samą barwę dźwięku. W serii znalazły się dwie kolumny szerokopasmowe o konstrukcji dwudrożnej, oparte na przetwornikach 12” i 15” oraz dwa subwoofery - 15” i 18”. Do zaprojektowania systemu nagłośnienia przy użyciu kolumn serii RS dedykowane jest oprogramowanie EAW Resolution 2.8. Kolumny wykonane zostały w całości z drewna i pokryte wytrzymałą powłoką RoadCoat.

 

[img:3]

[img:4]

 

Instalacyjna seria EAW MKD

Producent nie zapomina także o różnego typu instalacjach audio, na co odpowiedzią są najnowsze kolumny pasywne MKD. Wyposażone zostały one w dwa przetworniki niskotonowe oraz centralny, obracalny horn. Ich kompaktowe obudowy wykonane zostały w całości z drewna i posiadają cały zestaw otworów montażowych M10, dzięki czemu można je zamontować w różnorakich konfiguracjach. Seria MKD 1000 dostępna jest w trzech konfiguracjach pokrycia dźwiękiem:

 

  • MKD1096 – 90° x 60° 

  • MKD1026 – 120° x 60° 

  • MKD1064 – 60°x 45°

 

Kolumny te mogą pracować w dwóch trybach - passive i bi-amp. Posiadają one także wbudowane technologie Focusing i DynO.

 

[img:5]

 

Systemy liniowe EAW NTX

Z kolei w zakresie systemów liniowych również mamy nowość. Mowa tutaj o aktywnych zestawach NTX, które są nowoczesną odpowiedzią na lubiane modele KF730. Co znamy już z poprzednich modeli, moduły posiadają wbudowane czujniki IR, dzięki czemu “wiedzą”, na którym miejscu w gronie się znajdują, dzięki czemu mogą dopasować parametry swojej pracy do wielkości zestawu. Aktualnie seria składa się z modelu 2x10”, lecz wkrótce producent planuje zaprezentować inne wersje (2x8” i 2x12”) jak i dedykowane do zestawu kolumny point-source. 

 

[img:6]

[img:7]

 

Subwoofery EAW SBX

Za trzęsienie ziemi odpowiadać będą najnowsze, aktywne subwoofery 2x18” serii SBX. Specjalnie zaprojektowane przetworniki jak i obudowy dostarczają niespotykanych wcześniej parametrów w tego typu konstrukcjach.

 

[img:8]

 
więcej: www.eaw.com
Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA)

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > EAW rozwiń listę sklepów

L-Acoustics LA7.16i, SOKA, L-ISA Ambiance. Oj działo się na ISE 2022!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz