Sprawdzona para w klubie kolarskim: nagłośnienie LD Systems + oświetlenie Cameo

Sprawdzona para w klubie kolarskim: nagłośnienie LD Systems + oświetlenie Cameo

6 grudnia 2021, 10:00
Producent: LD Systems Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Duet w postaci marek LD Systems i Cameo pojawia się ostatnio w naszych artykułach dość często. Przykłady łączenia nagłośnienia i oświetlenia, w obrębie brandów Adam Hall Group, dają pojęcie jak w prosty sposób można zrealizować koncert, event, czy stałą instalację. Pisaliśmy m.in o wykorzystaniu sprzętu LD Systems i Cameo na spektakularnej imprezie Bena Böhmera, czy DJ'a Fynna Kliemanna. Pisaliśmy także jak w interesujący sposób można wykorzystać ich sprzęt podczas koncertu w plenerze. Przykładów jest mnóstwo i dziś  dołączamy kolejny temat klubu kolarskiego. Co zostało użyte do nagłośnienia i oświetlenia w tej przestrzeni dowiecie się w poniższym artykule.   

w skrócie:

 

Przez długi czas uważano, że szum wokół spinningu dobiegł końca. Potem pojawiło się kilka start-upów fitness, dzięki którym znów stał się popularny dla fanów fitnessu na rowerze. Nowy klub kolarstwa halowego „Jenny” w Gandawie w Belgii jest w pełni zaangażowany w nowoczesną mieszankę pedałowania, atmosfery klubu i motywujących bitów. To ostatnie gwarantują kolumnowe systemy PA LD Systems MAUI 44 G2, idealnie pasujące do podziemnego wyglądu piwnicznego sklepienia.

Spinning jest nierozerwalnie związany z rytmem, który napędza i nadaję intensywności treningu. Im większa grupa, tym większej mocy i uderzenia potrzeba, aby zmotywować uczestników i wydobyć z nich ostatnią rezerwę energii. To zadanie stworzone dla MAUI 44 G2, zwłaszcza że zabytkowe wnętrze „Jenny” nie pozwala na instalację oświetlenia ani nagłośnienia w starym kamiennym sklepieniu.

 

[img:1]

 

W „Jenny” dostępnych jest łącznie 40 rowerów spinningowych. Kolejny znajduje się na podium i jest zarezerwowany dla instruktora, otaczają go cztery MAUI 44 G2 wzdłuż tylnej ściany, rozciągnięte na 24 metrach.

 

MAUI 44 G2 przekonały nas przede wszystkim dzięki połączeniu wysokiej mocy, smukłych wymiarów i pełnego pokrycia dźwiękiem. Ponadto korzystamy z dobrodzeństwa wąskiego pionowego kąta propagacji dźwięku, co oznacza, że ​​nie mamy problemów z odbiciami od ścian sklepienia.

Robert-Jan van den Burg - dyrektor zarządzający AEsound group BV

 

[img:2]

 

Dzięki koncepcji „wszystko w jednym”, która obecna jest w systemie MAUI, AEsound nie musiał również instalować żadnych dodatkowych subwooferów – 15-calowe głośniki niskotonowe MAUI 44 G2 zapewniają  bowiem mnóstwo basu. System LD ZONE X 1208 DSP, z architekturą hybrydową, działa jako centrum sterowania dźwiękiem dla aktywnych systemów i źródeł PA MAUI 44 G2.

Niezależnie czy jest to DJ, muzyka na żywo, czy spinning, klub posiada także instalację oświetleniową wspomnianego Cameo. Poza różnymi efektowymi reflektorami, oprawy Cameo ZENIT P130 LED PAR zapewniają nastrojowe oświetlenie surowych i wysokich ścian oraz sufitów. Ważnym elementem jest to, że zarówno oświetlenie oraz nagłośnienie sterowane są za pomocą tabletu, który instruktorzy mogą obsługiwać w trakcie treningu.

 

[img:3]
 
Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki na świecie Ciekawe instalacje Sterowniki Naświetlacze teatralne Profilowe PAR Reflektory

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Firmware 3.0 dla QSC TouchMix-30 Pro dostępny do pobrania
Więcej wiadomości