System interkomowy RTS wzbogaca możliwości Cavatina Hall

System interkomowy RTS wzbogaca możliwości Cavatina Hall

19 sierpnia 2022, 11:00
Producent: RTS
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Komunikacja wewnętrzna jest podstawą w tak złożonym organizmie, jakim jest duża i nowoczesna sala koncertowa. Jak ten aspekt produkcji wydarzeń kulturalnych został rozwiązany w Cavatina Hall w Bielsku-Białej? Zapraszamy do lektury!

Cavatina Hall, klejnot w koronie Beskidów, Bielsku-Białej, dysponuje supernowoczesną sceną. Kompleksowe wyposażenie, dostarczone i zainstalowane przez Audio Plus, obok nagłośnienia czy sieci sygnałowej, obejmuje także niezbędny system komunikacji wewnętrznej. Ten system, oparty na urządzeniach marki RTS – w tym bezprzewodowych interkomach ROAMEO – umożliwia organizację koncertów i wydarzeń na najwyższym światowym poziomie.

 

[img:2]

 

Podczas współtworzenia projektu instalacji w Cavatina Hall, specjaliści Audio Plus musieli wziąć pod uwagę komunikację w całej sali koncertowej, a także w trudno dostępnych miejscach w jej pobliżu. Dzięki wykorzystaniu cyfrowych rozwiązań interkomowych od RTS, inspicjenci i inne osoby odpowiedzialne za produkcję mają pełną komunikację w całym obiekcie. System interkomów obejmuje przewodowe pulpity serii KP oraz bezprzewodowe urządzenia serii ROAMEO, oparte na technologii DECT. Całość nadzoruje flagowa cyfrowa matryca marki RTS – ODIN.

 

[img:3]

 

Szerokie portfolio interkomów RTS pozwoliło nam dobrać modele do potrzeb użytkowników w różnych lokalizacjach Cavatina Hall. Cavatina Hall to duży budynek wykonany z betonu, stali i szkła, z dużą liczbą niezależnych pomieszczeń, pomiędzy którymi znajdują się grube betonowe ściany. Mimo to w niemal każdym miejscu budynku zapewniona jest bezprzewodowa komunikacja interkomowa. Wybraliśmy każde miejsce, w którym użytkownicy mogą potrzebować komunikacji ze współpracownikami znajdującymi się w innych pomieszczeniach. I tam zapewniliśmy transmisję bezprzewodową, która działa niezawodnie.

Tomasz Ibrom - Inżynier działu Projektów i Instalacji Audio Plus

 

[img:1]

 

Klient miał bardzo bezkompromisowe podejście do wszystkich systemów pracujących w obiekcie, nie tylko elementów akustyki czy nagłośnienia, ale także wszystkich systemów wspomagających, takich jak interkom, system podglądu akcji scenicznej, Digital Signage czy system rozgłoszeniowy. Jeśli chodzi o interkom, najważniejszym aspektem była elastyczność i właśnie dlatego wybraliśmy matrycę ODIN. Jej możliwość komunikowania się z różnymi systemami, w różnych formatach audio, była idealna dla tego typu projektu. Pulpity serii KP zostały dobrane tak, aby dokładnie odpowiadały potrzebom użytkownika w określonych lokalizacjach. Szerokie portfolio RTS pozwoliło nam dokonać właściwego wyboru dla każdej możliwej sytuacji.

Stanisław Mielczarek - Inżynier wsparcia technicznego w Audio Plus

 

[img:4]

 

Po trwającej trzy lata budowie i wyposażeniu, Cavatina Hall może się teraz pochwalić największym w Polsce bezprzewodowym systemem interkomowym ROAMEO, składającym się z dziewięciu punktów dostępowych AP-1800 i ośmiu beltpacków bezprzewodowych TR-1800. Został on gruntownie przemyślany i obecnie pracownicy Cavatina Hall korzystają z niego w całej wielofunkcyjnej przestrzeni.

 

[img:6]

 

Zaprojektowanie tego systemu wymagało wielu środków, pracy i czasu. Ale było warto, ponieważ mogliśmy zaproponować absolutnie bezkompromisowe rozwiązania i dzisiaj jest to dla nas referencja na wiele lat.

Tomasz Ibrom - Inżynier działu Projektów i Instalacji Audio Plus

 

[img:5]
 
w Polsce Ciekawe instalacje Systemy interkomowe Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

40 km kabli i 1120 kanałów audio. Cavatina Hall w cyfrach
Więcej wiadomości