Co nowego firma JTS pokazała w Barcelonie?

Co nowego firma JTS pokazała w Barcelonie?

23 lutego 2023, 13:00
autor: Marek Korbecki
Producent: JTS
Dystrybucja: Monacor

Kiedy jest się dużą firmą, to na targach być po prostu wypada, a nawet trzeba, tym bardziej kiedy branża odżywa po dwuletniej pandemicznej przerwie. Jedni producenci jadą na nie, aby przedstawić nowe produkty. Ci zaś, którym akurat od ostatniej edycji nie udało się stworzyć niczego nowego, jadą po to, aby świat o nich przypadkiem nie zapomniał. Firma JTS należy do pierwszej grupy. Podczas ISE 2023 przedstawiła kilka nowinek.

Nowości nagłośnieniowe JTS 2023

 

Głośnik na baterię JTS WA-2 z odbiornikiem, bluetooth i DSP

Najciekawszą, a z pewnością najbardziej widoczną, jest WA-2, następca WA-1, czyli przenośny, aktywny zestaw nagłośnieniowy. Oczywiście trudno tu mówić o jakiejś przełomowej konstrukcji. Podobne rozwiązania można bowiem znaleźć w katalogach co najmniej kilku innych producentów. Pomimo to jednak WA-2 jest wartym zauważenia. Najistotniejszą cechą tego urządzenia jest możliwość pracy z zasilaniem akumulatorowym. Inaczej mówiąc, bierzemy WA-2 pod pachę i przez 5 do 8 godzin możemy grać nim w dowolnym miejscu, nawet takim, którego elektryfikacja w dającej się przewidzieć przyszłości nie nastąpi. Umożliwia to własny akumulator litowo-jonowy.

 

[img:1]

 

WA-2 wyposażono w wydajny procesor DSP i wyświetlacz LCD. Podkreślić z pewnością należy obecność pokładowego dwukanałowego odbiornika UHF, pozwalającego na obsługę dwóch wejściowych kanałów radiowych i pracującego w paśmie 470-960 MHz. Z kolei wyjście liniowe daje możliwość podłączenia nadajnika T-1 oraz rozsyłania za jego pośrednictwem sygnału z głównego zestawu do innych, jeśli akurat korzystamy z tak rozbudowanej konfiguracji. Z kolei pokładowy interfejs Bluetooth firmy Qualcomm, z dekodowaniem aptX, zapewnia jakość dźwięku porównywalną z płytą CD i może się komunikować z urządzeniami mobilnymi, takimi jak telefony komórkowe czy tablety.

 

[img:2]

 

Kształt obudowy, która wykonana została z tworzywa sztucznego, umożliwia na ustawianie WA-2 na różne sposoby, poziomo, pionowo lub pod kątem, jako nieduży monitor podłogowy, albo też na statywie głośnikowym. W górnej ścianie znajduje się wpust, w którym opcjonalnie można umieścić dedykowaną kolumnę głośnikową z sześcioma głośnikami. Moc podstawowego zestawu wynosi 150 W (110 W RMS).

 

[img:3]

Upgrade mikrofonu bezprzewodowego SIEM-121

Teraz, bardzo już skrótowo, o pozostałych nowościach. Jedną z nich jest system odsłuchu bezprzewodowego SIEM-121. Opracowano dlań nowy, lżejszy i wygodniejszy w obsłudze bodypack. System konferencyjny CS-2 to następca CS-1. Poszczególne jego elementy łączy się przy użyciu skrętki, a stacje pulpitowe można wyposażyć w mikrofony na gęsiej szyjce o wybranej długości. Z kolei nadajnik AH-1 to urządzenie, za pomocą którego można przekształcić dowolny mikrofon dynamiczny ze złączem XLR w bezprzewodowy. Nadajnik ten współpracuje z każdym odbiornikiem, jaki znajdziemy w ofercie JTS.

Jak widać, konstruktorzy z firmy JTS w czasie pandemii nie próżnowali.

 

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]
 
Systemy bezprzewodowe Dynamiczne Mikrofony Mikrofony, pulpity mikrofonowe Jednostki centralne Systemy konferencyjne Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Monacor

tel.: +48 (71) 320 93 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09.00- 17.00

adres:
ul. Stanisławowska 30 54-611 Wrocław

Sklepy muzyczne > JTS rozwiń listę sklepów

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości