L-Acoustics Xi - głośniki do instalacji klasy premium

L-Acoustics Xi - głośniki do instalacji klasy premium

16 lutego 2024, 11:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: L-Acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Firma L-Acoustics jest znana jako producent wysokiej klasy systemów nagłośnieniowych obsługujących koncerty i inne wydarzenia live'owe na całym świecie. Ale to nie jedyny rynek, na którym królują produkty L-Acoustics, również w instalacjach stałych znajdziemy zestawy głośnikowe z żółtym logo. Niedawno do serii instalacyjnych dwudrożnych zestawów nagłośnieniowych dołączyły dwa modele - X6i i X8i.

 

 

Pierwszy z nich wyposażony jest w koaksjalny głośnik o średnicy 6,5 cala, zaś w drugim pracuje przetwornik 8-calowy. Za odtwarzanie zakresu wysokich częstotliwości w obu zestawach odpowiada ten sam 1,5-calowy driver. Producent dla głośników serii Xi przygotował całą gamę różnorakich uchwytów, pozwalających na ich zamontowanie w różnych miejscach, na kilka różny sposób i w różnych konfiguracjach.

 

[img:1]

 

Obydwa modele - w zależności od wybranego presetu - charakteryzują się dwiema wartościami maksymalnego poziomu ciśnienia - dla X6i wynoszą one 117 i 123 dB, a dla X8i - 123 i 129 dB. Gdzie tkwi haczyk? Otóż zestawy mogą pracować w pełnym paśmie, ale wtedy z mniejszym maksymalnym SPL-em, lub w pasmie ograniczonym od dołu, oferując więcej "mocy dźwiękowej". Pełne pasmo pracy dla X6i zaczyna się od 54 Hz, zaś dla X8i od 43 dB (-10 dB). Z uwagi na to, że X6i i X8i są zestawami koaksjalnymi ich dyspersja jest osiowo-symetryczna, stożkowa o kącie 90 stopni.

 

[img:2]

 

Zestawy z serii Xi dedykowane są zarówno do przestrzeni ekskluzywnych - jak hotele, rezydencje itp. - jak i użytkowych, takich jak muzea, teatry, opery, świątynie czy domy kultury. Można je wykorzystać jako dogłośnienia frontfill albo pod balkonami, jak również jako głośniki efektowe czy surroundowe.

 

[img:3]
 

Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne Pełnopasmowe pasywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

L-Acoustics L-Acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości