L-Acoustics na ISE 2024 - koncertowe brzmienie wprost do domu

L-Acoustics na ISE 2024 - koncertowe brzmienie wprost do domu

1 marca 2024, 09:30
autor: Marek Korbecki
Producent: L-Acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Marka L-Acoustics może stanowić – i dla szerokiej rzeszy użytkowników, artystów i ich realizatorów dźwięku rzeczywiście stanowi - synonim najwyższej klasy brzmienia, przy czym na myśl przychodzą nam przede wszystkim koncertowe systemy nagłośnieniowe, tudzież instalacyjne. Nie dziwi więc, że wielu z nas chciałoby przenieść owo wyrafinowane brzmienie do swoich domów, by rozkoszować się nim podczas codziennego słuchania muzyki, czy też oglądania koncertów bądź filmów. I jest to już możliwe.

Oto bowiem firma zaprezentowała serię produktów dedykowanych właśnie do takich zastosowań. Nie każdy zapewne wie, że w strukturach firmy pracuje dział Home & Yacht, który zajmuje się konstruowaniem urządzeń i systemów o takiej właśnie proweniencji – stereofonicznych, surroundowych, a nawet immersyjnych Hyperreal.

 

 

W Barcelonie, na targach ISE 2024, można było zapoznać się z rozwiązaniami, jakie L-Acoustics proponuje w omawianym segmencie. I patrząc na twarze odwiedzających stoisko firmy, można odnieść wrażenie, że spełniają one pokładane w nich oczekiwania, zarówno pod względem brzmieniowym, jak i estetycznym.

 

[img:1]

[img:2]

 

Pokazany został także system nagłośnieniowy dla kina domowego, w którym główną rolę – nomen omen – grały kolumny głośnikowe z linii Soka, uzupełnione małymi punktowymi „paczuszkami” instalacyjnymi X4i, pełniącymi rolę głośników surroundowych. Taki setup, napędzany rzecz jasna wzmacniaczami L-Acoustics, pozwala sprawić, że odbiorca poczuje się, jak gdyby fizycznie uczestniczył w koncercie, który ogląda na ekranie. Tym bardziej, że pojedynczy moduł Soka potrafi wyrzucić z siebie dźwięk o ciśnieniu – zależnie od modelu – sięgającym aż 133 dB.

W związku z powyższym z niecierpliwością czekamy, by taki demonstracyjny system pojawił się u dystrybutora tego francuskiego producenta w Polsce, czyli w firmie Audio Plus.

 

[img:5]

[img:4]

[img:3]
 

Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

L-Acoustics L-Acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości