ROLAND RMP 5 - pad ćwiczebny

ROLAND RMP 5 - pad ćwiczebny

9 kwietnia 2007, 00:00
Producent: Roland
RMP-5 to rozszerzona wersja znanego na naszym rynku modelu RMP-3. Jest to najbardziej zawansowany, użyteczny edukacyjnie instrument perkusyjny. To niewielkich rozmiarów „cacko” umożliwia wgrywanie ćwiczeń rytmicznych za pomocą specjalnych narzędzi. Do dyspozycji mamy pad z naciągiem oraz duży, czytelny wyświetlacz, dzięki któremu nasze lekcje będą przyjemniejsze.

● Przenośny pad ćwiczebny z naciągiem 8”
● Silnik brzmieniowy PCM z przeszło 40-oma brzmieniami na pokładzie
● Dual Trigger Input dla zewnętrznej stopy i padu talerza
● Różne brzmienia metronomu oraz różne typy paternów (samba, jazz, itp.)
● Wygodna, jednoczęściowa obudowa
● Duży wyświetlacz z kontrolą tempa
● Wejście „Mix In” do jednoczesnej gry z zewnętrznym źródłem dźwięku (odtwarzacz CD itp.)


Odczucia, zalety

RMP-35 zaprojektowany został w ten sposób, aby dać jak najbardziej realne odczucia podczas treningów perkusyjnych. Malutka przystawka, zamontowana wewnątrz padu umożliwia monitorowanie gry za pomocą słuchawek, razem z sygnałem metronomu i sygnałem Audio z zewnętrznego odtwarzacza (złącze Mix In). RMP-5 może pracować w najróżniejszych pozycjach, możemy zamontować go na specjalnym statywie Roland PDS-2, dzięki czemu uzyskujemy kompletny zestaw perkusji treningowej.


Trener rytmiczny

Dzięki RMP-5 użytkownik korzysta nie tylko z bogatych brzmień i wygodnego padu, do dyspozycji ma również inteligentnego nauczyciela – trenera, dzięki któremu codzienne ćwiczenia stają się przyjemnością i nie musimy się obawiać zakłócenia spokoju naszym sąsiadom czy współlokatorom. Do dyspozycji mamy takie funkcje jak: Time Check, Auto Up/Down oraz nową funkcję Stroke Balance, konsekwentnie rozwijającą w uczniu technikę uderzeniową.


Obsługa Audio-Wizualna

RMP-5 oferuje duży wyświetlacz LCD, przekazujący łatwe do odczytania informacje instruktażowe, łącznie z miernikiem tempa, który krąży z jednej na drugą stronę i z powrotem. Duże przyciski i czytelny opis panelu frontowego sprawia, ze urządzenie jest rozpracowane w „mgnieniu oka”. RMP-5 posiada wbudowany głośnik dla brzmień metronomu.


Możliwości treningowe

TIME CHECK – W synchronizacji z metronomem, ćwiczenia pomagają uderzać pałeczka w pad w określonym tempie. Wyświetlacz informuje nas o poprawnej grze – wyświetlając wynik na 7-poziomowej podziałce.

RHYTHMIC NOTES – Typowe, podstawowe ćwiczenie, gdzie urządzenie zmienia typ rytmu co dwa takty. Nie ważne czy jesteśmy „zawodowcami” czy tez zaczynamy przygodę z perkusją – ćwiczenie to wyrabia w nas niebywałą technikę, która rzecz jasna pomaga podczas gry ‘na żywo”.

STROKE BALANCE – Wyświetlacz pokazuje jak mocno gramy – poprzez wychylanie się igły metronomu. Możemy usprawnić balansowanie i akcentowanie pomiędzy obiema rękami za pośrednictwem wizualnego asystenta.


Pad ćwiczebny z naciągiem siateczkowym dla naturalnego treningu

Co to jest naciąg siateczkowy?

Jest to zaawansowany technologicznie materiał, posiadający właściwości elastyczne, odpowiadające ekspresji i odczuciom, towarzyszącym podczas gry na „bębnach” z naturalnymi naciągami. Specjalnie utkany naciąg jest bardzo trwały i przenosi wszystkie niuanse artykulacji perkusyjnej. Najważniejsze przy tym wszystkim jest to, że po uderzeniu w taki pad nie usłyszymy głośnego dźwięku, usłyszymy zamortyzowany – cichy dźwięk, który na pewno nie przeszkodzi naszym współlokatorom, więc możemy w niego „bębnić” o każdej porze.

Jak to pracuje?

Kiedy uderzamy w naciąg akustyczny, otoczenie zaczyna drgać i generowany jest dźwięk. Mocniejsze uderzenie wytwarza większe drgania, a wiec i dźwięk jest głośniejszy. Naciągi siateczkowe wytwarzane są ze specjalnego materiału nie stwarzające sytuacji, w której po uderzeniu w nie otoczenie zaczyna drgać. Specjalny sensor rozpoznaje dynamikę uderzenia i przekazuje go do generatora brzmień. Brzmienie generowane jest elektronicznie i nie towarzyszą mu dodatkowe, naturalne dźwięki akustyczne, tak jak w przypadku perkusji akustycznej.Dane Techniczne:

Rozmiar Padu 8 cali Tempo 20-300 Paterny 20 Typy Rytmów 24 Beat'y 24 typy Brzmienia Brzmienia padu: 50, Metronom: 10 Tryby TIME CHECK (8 wariantów), ACCURACY SCORE (4 warianty), QUIET COUNT (6 wariantów), AUTO UP/DOWN (6 wariantów), RHYTHMIC NOTES (3 warianty), STROKE BALANCE (2 warianty) Złącza Słuchawkowe/Output Jack x1 (Stereo, mini jack), Trigger In jack: 1 (Dual), Mix In Jack x1 (typ mini), złącze na zasilacz x1 Zasilanie z baterii (9V) lub z zasilacza (DC9V) Pobór mocy 80mA Wymiary 263x348x78 mm Waga 1,2 kg Akcesoria bateria 9V, Instrukcja Obsługi.
[img:1]
Elektroniczne Pady elektroniczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Roland Polska Sp. z o.o.

adres:
ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Sklepy muzyczne > Roland rozwiń listę sklepów

Perkusja

ALCHEM-E: Nowe perkusje elektroniczne od firmy Zildjian
Więcej wiadomości