Pierwsze nowości Zildjian na rok 2019

Pierwsze nowości Zildjian na rok 2019

9 stycznia 2019, 11:00
autor: Paweł Ostrowski
Producent: Zildjian

Zildjian uchylił już rąbka tajemnicy, ukazując pierwsze nowości sprzętowe na ten rok. Z pewnością jest ich więcej, o czym niebawem przekonamy się na amerykańskich targach NAMM SHOW w Anaheim.

Tymczasem dzielimy się z Wami tym co już wiemy, czyli informacjami na temat FX Stacks, 22'' FX Oriental Crash Of Doom, powiększenia liczebnego rodziny SWEET oraz nowo powstałej linii serii K - Cluster Crashes.

 

FX Stacks

Pierwsza nowość to efektowe talerze FX. FX Stacks, czyli dziurkowane stacki (połączenie z sobą dwóch lub więcej talerzy), w rozmiarach: 8", 10", 12", 14" oraz 16". Brzmieniowo mają być jasne, szybkie, przenikliwe, sprawdzające się w selektywnym akcentowaniu i efektownym graniu.

 

[img:2]

 

FX Stacks

 

FX 22" Oriental Crash Of Doom

Kolejną nowinką jest FX 22" Oriental Crash Of Doom. To z kolej młodszy brat swojego starszego już (choć mniejszego) odpowiednika, obecnego na rynku w rozmiarze 20”. Instrument bardzo specyficzny, typowo "kontekstowy". Brzmieniowo ciemny, głęboki i niespokojny. Trudno jest porównać jego brzmienie do innych talerzy, jest po prostu bardzo oryginalny.

 

[img:3]

 

22" FX Oriental Crash Of Doom

 

14" K Sweet Hihats

Nowy hihat 14" K Sweet Hihats. Można się było spodziewać powiększenia serii K Sweet, która z resztą bardzo dobrze przyjęła się na rynku, ze względu na swój cepły, przejrzysty i bardzo stonowany (więc i mocno uniwersalny) charakter. Średnica 14" to najbardziej klasyczny rozmiar hihatu, lecz - co dziwne - nowo powstała seria K Sweet nie była uposażona w ten standardowy rozmiar, jako że ruszyła od razu od większego kalibru 15'tki. Teraz wszystko powróciło do normy, więc wielbiciele "klasycznych rozmiarów" będą mogli poczuć się dopieszczeni.

 

[img:4]

 

14" K Sweet Hihats

 

K Cluster Crashes 

Serię K poszerzyły 3 egzemplarze talerzy nowego modelu K Cluster Crashes. Tego typu instrumenty z pewnym trudem opanowują rynek, dlatego Zildjian nie sili się od razu na szeroką linię instrumentów, wypuszczając na razie ostrożnei tylko 3 rozmiarówki: 16", 18" i 20". Talerze te są  bardzo cienkie (extra thin), a cechą charakterystyczną są punktowe ślady gęstego kucia, które dodają instrumentom więcej „brudu”.

 

[img:5]

 

K Cluster Crashes

 

A oto prezentacja nowości Zidjian w wykonaniu perkusisty Devon'a Taylora i klawiszowca Man-Man'a.

 

 

Czekamy z niecierpliwością na kolejne nowości producenta.

 

więcej: zildjian.com
Talerze Crash Stacki Hi-Hat

Perkusja

S Dark - Nowość od firmy Zildjian
Więcej wiadomości