Red Dot Award 2021: LD Systems i Gravity wyróżnieni za wzornictwo

Red Dot Award 2021: LD Systems i Gravity wyróżnieni za wzornictwo

18 maja 2021, 11:00
Producent: LD Systems Gravity
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Także w 2021 roku Adam Hall Group może się pochwalić nagrodami Red Dot Awards w kategorii Product Design. Głośniki instalacyjne marki LD Systems MAUI i1 oraz seria głośników instalacyjnych DQOR, bezprzewodowy system odsłuchu dousznego U500 IEM oraz filtr MA POP 1 z innowacyjnym ramieniem VARI marki Gravity - te cztery produkty zostały wyróżnione nagrodami Red Dot Award 2021 o międzynarodowej renomie.

Ponowne otrzymanie nagrody Red Dot jest dla firmy Adam Hall Group z siedzibą w Neu-Anspach / Hesja potwierdzeniem słuszności obranej strategii, polegającej na projektowaniu innowacyjnego sprzętu w bliskiej współpracy z klientami. Efekt końcowy to komfort w codziennym użytkowaniu poprzez zastosowane rozwiązania i przyjazne dla użytkownika wzornictwo.

 

[img:2]

 

Zestaw MAUI i1 marki LD Systems

Urządzenie MAUI i1 zostało zaprojektowane z myślą o wymagających pod względem akustycznym pomieszczeniach, w których muzyka i język muszą być słyszalne i zrozumiałe nawet w najdalszych zakątkach. System satelitowy sprawdza się także w zastosowaniach na zewnątrz dzięki odpornym na warunki atmosferyczne membranom, aluminiowej maskownicy głośnika oraz odpornej na warunki atmosferyczne osłonie płyty przyłączeniowej.

Typowy kąt - najważniejszy element charakterystycznego wzornictwa marki LD Systems - jest oczywiście widoczny również w zestawie MAUI i1, ale znika po zabudowie, aby nie zaburzał wystroju otoczenia. Do montażu służą również dostarczone uchwyty ścienne w kształcie litery U, dostępne w wersji białej i czarnej.  W ten sposób zestaw MAUI i1 dyskretnie wkomponowuje się w każde miejsce, zapewniając czysty dźwięk na podstawie wąskiego w pionie i szerokiego w poziomie kąta emisji. W ten sposób można uniknąć niepożądanego odbijania fal dźwiękowych od ścian i sufitów oraz zapewnić krystaliczny dźwięk w każdym miejscu.

 

[img:3]

 

Seria DQOR marki LD Systems

Opracowana w Niemczech seria DQOR marki LD Systems obejmuje głośniki do instalacji w budynkach i na zewnątrz. Charakterystyczny design marki kieruje wzrok użytkownika bezpośrednio na elementy funkcjonalne. Także subtelne przyciemnione logo nie wybija się na pierwszy plan. Dzięki temu widoczne powierzchnie są nieskazitelnie surowe i atrakcyjne.

Do tego celu służy również praktyczny i przemyślany system montażowy ze zintegrowanym mocowaniem ściennym, zakrywający wiązki przewodów i sprawiający, że mocowanie głośnika do ścian jest dziecinnie proste. Aby zapewnić rozwiązanie na każdą sytuację, eleganckie głośniki serii DQOR są dostępne w trzech różnych rozmiarach oraz w wersji czarnej i białej.

 

[img:1]

 

U500 IEM marki LD Systems

Wielu muzyków potrzebuje swobody ruchu na scenie i musi przez cały czas słyszeć siebie i zespół z dowolnego miejsca, aby móc swobodnie zrealizować swoją sceniczną koncepcję - to idealne warunki do stosowania bezprzewodowych systemów odsłuchu dousznego serii U500 marki LD Systems. Najważniejszymi zaletami tej serii są: ergonomiczny komfort noszenia, najwyższa jakość dźwięku z możliwością indywidualnej regulacji, intuicyjna obsługa panelu przedniego oraz nowoczesna minimalistyczna konstrukcja.  

Oczywiście seria U500 IEM przemawia również charakterystycznym językiem designu marki LD Systems, którego typowe, złagodzone krawędzie są inspirowane falami dźwiękowymi. Te krawędzie zapewniają elegancką oprawę elementom sterującym, co zapewnia przejrzysty wygląd i prostą obsługę.

 

[img:4]
 

MA POP 1 marki Gravity

Oprócz zapobiegania niechcianym odgłosom podczas nagrywania wokalu, filtr pop musi się wtapiać w odpowiednie środowisko pracy tak dyskretnie, jak to tylko możliwe. Udaje się to osiągnąć poprzez proste i formalne wzornictwo oraz minimalistyczne wykorzystanie materiałów. Jedynie dzięki radykalnej redukcji funkcji i możliwości zastosowań, artysta może się w pełni skupić na pracy twórczej. Jednocześnie filtr pop musi umożliwiać szybkie i wygodne ustawienie w każdej możliwej pozycji.

Urządzenia MA POP 1 marki Gravity spełniają te wymagania dzięki wielofunkcyjnemu systemowi przegubowemu Vari-Arm. Regulowanie wszystkich przegubów za pomocą jednej śruby regulacyjnej gwarantuje indywidualne pozycjonowanie w każdej sytuacji. Ponadto inteligentne zazębienie przegubu centralnego zapewnia niezawodną blokadę w żądanym położeniu. Masywna klamra mocująca umożliwia łatwe przymocowanie MA POP 1 do istniejących obiektów.

Od 21 czerwca 2021 roku serie U500 IEM marki LD Systems i MA POP 1 marki Gravity będzie można oglądać na internetowej wystawie Red Dot. Tego dnia rozpoczyna się Red Dot Design Week, podczas którego tegoroczni laureaci, w  których gronie jest Adam Hall Group, zostaną wyróżnieni w ramach „cyfrowego” wręczenia nagród. Od 22 czerwca 2021 roku głośniki MAUI i1 oraz seria DQOR marki LD Systems będzie można również oglądać w muzeum Red Dot Design w Essen w którym zaprezentowane zostaną wszystkie wyróżnione produkty.

 

[img:5]

 

Systemy bezprzewodowe Słuchawki monitorowe Nagłośnienie - akcesoria Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gravity rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Ara - dwutrybowy mikrofon pojemnościowy od AKG
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz