O jaki talerz warto poszerzyć swój zestaw perkusyjny?

O jaki talerz warto poszerzyć swój zestaw perkusyjny?

7 lipca 2021, 10:00
autor: Mateusz Wiewióra

Każdy lubi zakupy niezależnie od tego czego dotyczą, a w kwestii perkusyjnej bardzo często wybór pada na talerze. Co warto kupić, żeby nie było kurzącym się gadżetem? Sprawdźcie koniecznie nasze propozycje.

 

1. Crash

Problem braku crasha dotyczy głównie osób, które posiadają najtańsze zestawy wyposażone tylko w talerze hi hat oraz ride. Przy wyborze odpowiedniego crasha można posiłkować się dostępnymi w sieci próbkami. W kwestii wyboru rozmiaru jest to sprawa bardzo indywidualna. Zazwyczaj wybór pada na rozmiary od 16 do 19. Podobnie jest z barwą instrumentu. Najlepiej dobierać talerze tak aby były spójne. Jak mamy jasno brzmiący hi hat oraz ride to warto kupić instrument o podobnej charakterystyce. Analogicznie mamy w sytuacji ciemnych talerzy.

 

[img:2]
 

2. Splash

Po crashu kolejnym instrumentem wartym uwagi jest splash. Są to małe talerze o znacząco wyższym dźwięku, które sprawdzą się do krótkich akcentów. Rozmiary w odróżnieniu od crasha są o wiele mniejsze (6-12 cali). Tak samo jak w przypadku wszystkich talerzy, splashe też można spotkać w różnych barwach brzmieniowych.

 

[img:3]
 

3. China

To zdecydowanie instrument, który nie podpasuje do każdego gatunku muzycznego. Jego wybuchowy charakter sprawdzi się całą pewnością w rocku czy funky. Rozpiętość rozmiarowa jest naprawdę duża bo obejmuje od 10 aż do 22 cali.

 

[img:4]

 

 

4. Talerze efektowe

Grupa jest bardzo szeroka bo zaliczyć możemy do niej wszelkiego rodzaju stacki czy talerze o zone. Stack to zestawienie crasha oraz chiny co w rezultacie daje naprawdę ciekawe brzmienie. Talerze o zone posiadają specjalne otwory przez co dźwięk instrumentu jest bardziej rozmyty.

 

[img:5]

 

 

China Crash Talerze

Perkusja

NEW GOLD KIT - Nowy zestaw brzmień do instrumentów EFNOTE
Więcej wiadomości