FBT Audio Contractor - sprzęt instalacyjny na ISE 2022

FBT Audio Contractor - sprzęt instalacyjny na ISE 2022

26 maja 2022, 14:26
autor: Piotr Sadłoń

FBT Audio Contractor to rozwiązania włoskiego producenta przeznaczone na rynek instalacyjny, a więc: głośniki, wzmacniacze, szafy instalacyjne (DSO). Szeroka oferta tego sprzętu jest od maja br. dostępna w ofercie Soundtrade z Piaseczna. Wachlarz sprzętu jest niezwykle szeroki, zatem zapraszamy na szybką wycieczkę po stoisku na targach ISE 2022 w Barcelonie, z Maciejem Szewczykiem (Soundtrade).

Na targach ISE zaprezentowano m.in.:

 

Niezwykle efektowne głośniki i wzmacniacze instalacyjne

 

FBT, to przypomnijmy, włoski producent wysokiej jakości systemów nagłośnieniowych. Założona w 1963 roku w małym miasteczku Recanati manufaktura pod nazwą Factory Baldoni Tanoni od samego początku produkowała sprzęt estradowy przeznaczony dla profesjonalistów. W kolejnych latach firma opracowywała innowacyjne rozwiązania, co zaowocowało zaprojektowaniem i produkcją systemów liniowych o wysokiej skuteczności. W 1998 powstała nowa linia produktów nazwana FBT Audio Contractor. Uzupełniała ona ofertę producenta w dziedzinie nagłośnienia instalacyjnego, układów powiadamiania alarmowego, wielostrefowych systemów rozgłoszeniowych oraz systemów konferencyjnych.

W Polsce dystrybutorem systemów koncertowych jest FX Music Group, natomiast sprzętu instalacyjnego jak wspomniano Soundtrade. 

Nowości instalcyjne FBT Audio Contractor

 

SHADOW - głośniki spełniające normę IP55

Koaksjalne źródła tubowe o dużej skuteczności, w odpornej obudowie, będą dobrym wyborem do wszelkiego rodzaju obiektów sportowych, hal - gdzie istotne jest wysokie ciśnienie akustyczne. 

[img:1] [img:2]

ARCHON - drewniana obudowa, wysoka jakość 

Pasywne i aktywne rozwiązania głośników instalacyjnych, przeznaczonych do słuchania wysokiej jakości muzyki. Obudowy wykonane z drewna mogą być malowane na różne kolory spośród szerokiej gamy kolorów RAL. 

[img:3] [img:4]

Systemy rozgłoszeniowe (DSO)

[img:5] [img:6]

 

KEIRON - estetyczne zestawy głośnikowe

Wśród nowości, które można było obejrzeć na stoisku FBT wzrok przyciągały bardzo estetyczne zestawy głośnikowe z serii KEIRON. To niskoprofilowe urządzenia głośnikowe wyposażone w przetworniki koaksjalne w obudowie ze sklejki brzozowej, które w dole pasma wspiera równie kompaktowy subbas oparty na dwóch głośnikach 8". 

[img:7] [img:8]

 

CANTO - pasywne i aktywne głośniki instalacyjne

Nowością proponowaną przez FBT do zastosowań instalacyjnych jest również seria CANTO. Są to, podobnie jak w serii KEIRON, zestawy głośnikowe z przetwornikami koaksjalnymi, ale w obudowach z tworzywa sztucznego, o bardziej "instalacyjnym" wyglądzie, niż elegancka seria KEIRON. Urządzenia głośnikowe z serii CANTO będą dostępne w wersjach pasywnych, jak również w wersjach z wbudowanym wzmacniaczem i procesorem. 

[img:9]

[img:10]

[img:11]

 

LIBRA - elegancji głośnik podwieszany na suficie

Pozostając w temacie źródeł dźwięku nie sposób było przejść obojętnie obok równie eleganckiego jak głośniki z serii KEIRON, ale w tym przypadku montowany nie na ścianie, ale podwieszany pod sufitem zestaw głośnikowy LIBRA. Urządzenie zbudowane jest w oparciu o 60-watowy głośnik koaksjalny o średnicy 5 cali, zapewniający 90-stopniową dyspersję dźwięku. Wbudowany transformator pozwala na jego wykorzystanie w instalacjach 100-woltowych.

[img:14]

 

MIURA - wzmacniacze instalacyjne

Ostatnią nowością była seria wielokanałowych wzmacniaczy instalacyjnych MIURA, którą tworzą obecnie modele 4- i 8-kanałowe o mocach od 150 W do aż 2.000 W na kanał. Wzmacniacze oferują zaawansowaną obróbkę sygnału w procesorze DSP, będą również mieć na pokładzie interfejs Dante.

[img:12]

[img:13]

Należy podkreślić, że firma FBT dbała zawsze o jakość produkcji, która odbywa się w fabryce we Włoszech. Przekłada się to na wysoką bezawaryjność oferowanych produktów, co ma niebagatelne znaczenie w wymagających instalacjach audiowizualnych. Produkty marki FBT Audio Contractor można spotkać w wielu prestiżowych lokacjach zapewniając świetną jakość dźwięku w najróżniejszych warunkach akustycznych.

 

Centrale Głośniki Źródła dźwięku Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Miksery i wzmacniacze 100V Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

FBT Audio Contractor FBT Audio Contractor

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy
LARA - Pierwszy system liniowy kardio od DAS Audio
Więcej wiadomości