Bose S1 Pro+: Wydajna kolumna bateryjna o szerokim spektrum nagłośnienia

Bose S1 Pro+: Wydajna kolumna bateryjna o szerokim spektrum nagłośnienia

4 marca 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Bose Professional

Pierwszy model przenośnego, aktywnego zestawu głośnikowego Bose S1 Pro trafił do sprzedaży już dobre kilka lat temu. Koncepcja takiego urządzenia, które może przez kilka godzin pracować całkowicie autonomicznie – dzięki pokładowemu akumulatorowi i wbudowanemu mikserowi – zyskała dużą popularność i dziś podobne konstrukcje można znaleźć w katalogach wielu firm. Nie dziwi więc fakt, że i sam konstruktor S1 postanowił odświeżyć swoje dzieło. Jego nowe wcielenie nosi nazwę S1 Pro+, a poznać je bliżej można było na stoisku Bose, podczas targów ISE 2024.

 

 

Podobnie jak S1 Pro, opisywany model dysponuje trzykanałowym mikserem. Dwa pierwsze kanały mają standardowe wejścia mikrofonowo-liniowe combo, trzeci zaś pozwala wprowadzić sygnał wejściem aux, zamiennie z Bluetoothem. Ten ostatni można, korzystając z aplikacji Bose Music i drugiego zestawu, spożytkować także w konfiguracji stereo. Zresztą to nie jedyna możliwość konfiguracyjna – S1 Pro+ świetnie sprawdzi się we współpracy z dużym zestawem L1 albo subwooferem, jeśli w danej sytuacji trzeba „przygrzać” basem. Zsumowany sygnał ze wszystkich trzech kanałów trafia na wyjście liniowe XLR – w S1 Pro miało ono postać gniazda TRS.

 

[img:1]

[img:2]

 

Każdy kanał wyposażony jest we własny, niewielkich rozmiarów wyświetlacz parametrów, automatycznie obracający obraz w zależności od sposobu ułożenia głośnika – w orientacji pionowej lub poziomej, z odchyleniem ku tyłowi lub bez.

Ciekawą nowością w stosunku do protoplasty są dwa typy opcjonalnych transmiterów bezprzewodowych, dla których przygotowano miejsce w specjalnych slotach w obudowie urządzenia, pełniących jednocześnie rolę ładowarek. Jeden typ to nadajnik plug-on, za pomocą którego możemy przekształcić typowy mikrofon w bezprzewodowiec, drugi zaś ma wysuwany wtyk jack TS ¼” i możemy go podłączyć do wyjścia wybranego urządzenia źródłowego, choćby gitary elektroakustycznej. Nadajniki bezproblemowo parują się z S1 Pro+.

 

[img:3]

[img:4]

 

Akumulator, którym – oprócz możliwości czerpania energii z gniazdka sieciowego – zasilany jest S1 Pro+, wystarcza na 11 godzin pracy, o ile nie rozpędzimy się zanadto z decybelami. Jeśli jednak tak się stanie, czas działania ulegnie proporcjonalnemu skróceniu.

Zastosowań dla takiego urządzenia, jak tu opisane, jest wiele – od odtwarzania muzyki podczas „domówki” czy imprezy w ogrodzie, poprzez uliczne granie, po nagłośnienie kameralnych występów i eventów.

 

[img:5]

[img:6]
 

więcej: caudio.pl
Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Bose Professional Bose Professional pro.bose.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Jeziorki 86a 02-863 Warszawa
Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości