Systemy bezprzewodowe MIPRO na targach ISE 2024

Systemy bezprzewodowe MIPRO na targach ISE 2024

6 marca 2024, 12:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Mipro
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Co jest ważne w radiu? To, żeby radio działało – tak twierdzi Łukasz Kaźmierczak z firmy Audio Plus. I, rzecz jasna, trudno się z nim nie zgodzić, jakkolwiek podobną, adekwatną zasadę można wyprowadzić względem każdej grupy produktów. Ale tu chodzi o systemy bezprzewodowe marki MIPRO, w których takie działające radio rzeczywiście pracuje.

 

 

MIPRO to znany od lat producent wszelakich „wirelessów”, od systemów mikrofonowych, z mikrofonami do ręki czy headsetami, poprzez odsłuchy douszne, aż po systemy do obsługi wycieczek. Co więcej, dostępne są one dla różnych grup odbiorców, zarówno profesjonalistów, jak i „konsumentów”. Dla każdego coś fajnego. I to wszystko, a w każdym razie wiele, można było obejrzeć na stoisku MIPRO na targach ISE 2024. Z najwyższym cyfrowym systemem serii 8 na czele, który obejmuje odbiorniki 1-, 2- i 4-kanałowe, wyposażone w porty Dante.

 

[img:1]

[img:9]

[img:7]

 

Ciekawym rozwiązaniem, które MIPRO od niedawna oferuje, jest możliwość instalowania kapsuł mikrofonowych innych producentów do jej własnych nadajników handheld. Tym samym, dokonując inwestycji w system tej marki, gdy dysponuje się ulubionym mikrofonem innej, kapsułę tegoż można nakręcić na nadajnik MIPRO – o ile tylko jest z nim kompatybilna - i cieszyć się swoim dotychczasowym brzmieniem.

 

[img:8]

[img:2]

 

Producent zaprezentował także system cyfrowy ACT-5800. Jego cechą charakterystyczną jest pasmo częstotliwości, w jakim pracuje – 5,8 GHz. Na stoisku targowym MIPRO pojawiły się ponadto nowe bodypacki, odporne na wilgoć, co sprawia, że sprawdzą się choćby tam, gdzie występuje ryzyko styczności z potem użytkownika.

 

[img:3]

[img:6]

 

Wspomnieć jeszcze należy o nowej wersji oprogramowania do zarządzania systemami bezprzewodowymi. Dostarcza ono informacji o stanie pracy poszczególnych zestawów, jak siła sygnału czy stan naładowania akumulatorów, a oprócz tego dokonuje analizy widma częstotliwości, ułatwiając dobór optymalnych ustawień.

Jak sami widzicie, MIPRO umie w bezprzewody i wszystko, co z tym tematem związane. Ale pewnie wiecie o tym nie od dziś.

 

[img:4]

[img:5]
 

Systemy bezprzewodowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mipro rozwiń listę sklepów

Rewolucja Dźwiękowa w Kosa Buena Studio
Więcej wiadomości