ANNY 10 - wszystkomająca aktywna paczka od LD Systems

ANNY 10 - wszystkomająca aktywna paczka od LD Systems

17 maja 2024, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

ANNY to - w kontekście urządzeń nagłośnieniowych - o którym będzie mowa poniżej, bynajmniej nie dopełniacz imienia ANNA. Chodzi tu o nową serię mobilnych, „wszystkomających” systemów nagłośnieniowych marki LD Systems. Póki co, na rynek wchodzi pierwszy model, ANNY 10.

 

 

Jest to aktywny, pełnopasmowy system dwudrożny, zbudowany na bazie woofera o średnicy 10 cali, uzupełnionego 1-calowym przetwornikiem wysokotonowym, zespolonym z tubą. Oczywiście zastosowanie tak dużego głośnika niskotonowego musiało znaleźć swoje odzwierciedlenie w gabarytach i masie urządzenia. Ta wynosi ponad 18,5 kilograma. Na szczęście, w trosce o kręgosłupy użytkowników, producent zaopatrzył urządzenie w kółeczka transportowe i teleskopową rączkę, na podobieństwo walizek podróżnych. Dzięki tym udogodnieniom przemieszczanie ANNY jest zdecydowanie wygodniejsze.

 

[img:1]

 

Nie tylko konstrukcja stricte elektroakustyczna decyduje o tym, że ANNY 10 to sprzęt warty uwagi. Urządzenie oferuje nam sześciokanałowy mikser, chyba najbardziej rozbudowany pośród podobnych konstrukcji. Dwa kanały, 1 i 2, wyposażone są w wejścia uniwersalne combo. Można do nich podłączyć mikrofony lub źródła liniowe, ustawiając przełączniki trybu pracy w stosowanym położeniu. Kanały 3 i 4 są kanałami stereofonicznymi, ze wspólną regulacją poziomu, do których sygnał wprowadza się przez gniazdo 3,5 mm i parę gniazd RCA.

 

[img:2]
 

Najciekawsze są kanały 5 i 6. Chodzi o to, że są one aktywne dopiero wówczas, gdy we wnękach w górnej części obudowy zainstalujemy odbiorniki bezprzewodowe LD Systems. Mogą one służyć do nagłośnienia mikrofonu, headsetu czy co tam sobie do nadajnika podłączymy. Wszystkie kanały mają indywidualną regulację poziomu, oprócz kanałów 3 i 4, które są regulowane jednym potencjometrem. Wspomnieć należy jeszcze o pokładowym interfejsie Bluetooth i procesorze DSP. Ten ostatni realizuje funkcje korektora oraz procesora efektów i pozwala użytkownikowi na wybieranie presetów brzmieniowych, a także mikrofonu priorytetowego.

 

[img:3]

 

Przy spokojnym graniu – w trybie ECO - akumulator ANNY wystarcza na aż 25 godzin grania. Zasób energii szybko jednak topnieje, kiedy zestaw nieco „pogonimy”. Podczas pracy „na maksa” ANNY popracuje jedynie 5 godzin. W razie potrzeby, korzystając z portu USB-C z tyłu urządzenia, możemy też podładować sobie telefon czy tablet.

 

[img:4]
 

Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Mniejsze wydatki w ośrodku kultury? Wymień wzmacniacze!
Więcej wiadomości