Tomek Przyborowicz

Tomek Przyborowicz

Basista, muzyk sesyjny związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Czynnie angażuje się również w działalność pedagogiczną dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą z młodymi muzykami.


Na stałe związany z zespołami No Limits, Łyczacza, Mietek Blues Band.
Występował na wielu prestiżowych imprezach m.in. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Ladies Jazz Festival, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, East Coast Festival, Festiwal Bluesowy w Gdyni, Festiwal Piosenki Aktorskiej w Wrocławiu. Miał przyjemność grać u boku takich artystów jak m.in. Vadim Brodski, Maciej Sikała, Wojciech Staroniewicz, Leszek Możdżer, Waldemar Malicki, Brian Fentress, Jesper Tyden, Joanna Knitter, Weronika Korthals, zespołami Keepin' Tradition Jazz Quartet, Hevelius Brass, 
Groovekojad, Ha-Dwa-O!, Apteka, Ziętek Band, Capella Gedanensis, orkiestra Teatru Muzycznego w Gdyni, orkiestra Teatru Maybe Theatre Company.

Brał udział w europejskiej trasie koncertowej musicalu La Belle Bizarre de Moulin Rouge produkowanej przez Gerhatz Gmbh - jednego z największych europejskich producentów musicali.

Jest basistą Big Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyr. Leszka Kułakowskiego oraz Big Bandu Jana Konopa. Jest laureatem I nagrody FORUM MŁODYCH 2006 zdobytej z kwintetem dętym Hevelius Brass.

W 2008 roku, wraz z zespołem No Limits wywalczył nagrodę Srebrnego Tukana na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za wykonanie piosenki "Drzewo Mojej Matki". Płyta "30 Years Have Passed" nagrana z Mietek Blues Band została nominowana do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii bluesowego albumu roku.

DYSKOGRAFIA:
No Limits - "Angela" (2007 EMI), 

Łyczacza - "Bossa-nova" (2009 MTJ), 
Mietek Blues Band - "30 Years Have Passed" (2009 SOLITION)

Teksty autora :

2021
2020
2018
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2006